Jak dobrać okulary do kształtu twarzy? - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

baner zalando lounge

Jeszcze nie tak dawno okulary były niechcianym elementem garderoby zastępowanym często niewidocznymi soczewkami kontaktowymi. Ten zasłaniający twarz element przeszedł dużą metamorfozę na przestrzeni ostatnich lat i dzisiejsze okulary to część stylizacji, która dodaje tajemniczości, eksponuje urodę i wspaniale koryguje drobne niedoskonałości twarzy. Muszą być one jednak dobrze dobrane do naszej twarzy, co nie jest takie proste i oczywiste jak to się wydaje na pierwszy rzut oka ;).

Przed rozpoczęciem dobierania okularów, musisz zadać sobie pytanie jakiego kształtu jest twoja twarz, a gdy już to zrobisz, to kierując się naszymi wskazówkami z pewnością dokonasz najlepszego wyboru.

  1. Twarz kwadratowa.

Twarz prostokątna o mocno podkreślonych rysach, szerokim czole i silnie zarysowanej szczęce, dobrze wygląda w połączeniu z okularami o cienkich oprawkach, które dodają takiej twarzy odrobinę delikatności i subtelności. Dobrym wyborem będą tutaj też okulary pilotki i tak zwane okulary “kocie oko”, z końcami oprawek zadartymi nieco do góry.

Przy mocnej i kwadratowej żuchwie, złym wyborem będą okulary z grubymi kwadratowy oprawkami i w tym przypadku lepiej ich unikać.

Okulary do kwadratowej twarzy
Źródło-Pinterest
  1. Twarz okrągła.

Dzięki okularom posiadacze takiej twarzy mogą ją optycznie wyszczuplić. Wystarczy, że zdecydują się na okulary o kwadratowych lub prostokątnych oprawkach. Kanciaste kształty świetnie przełamują opływowe linie twarzy i czynią je bardziej wyrazistymi.

Okulary do okrągłej twarzy
Źródło-PinterestŹródło-Pinterest

 

  1. Twarz trójkątna.

Dobierając okulary do twarzy trójkątnej, należy trzymać się jednej głównej zasady, okulary nie powinny dodatkowo rozszerzać linii czoła, dlatego najlepszym wyborem będą okulary z metalową, delikatną oprawą.

Okulary dla twarzy trójkątnej
Źródło-PinterestŹródło-Pinterest

 

  1. Twarz w kształcie serca.

Posiadacze twarzy w kształcie serca powinni trzymać się tej samej zasady, co posiadacze twarzy trójkątnych, trzeba unikać dodatkowego poszerzania górnej linii czoła.

Twarz w kształcie serca
Źródło-PinterestŹródło-Pinterest

 

 

  1. Twarz podłużna i owalna

Twarz podłużna daje stosunkowo duże możliwości doboru okularów, bo do tych twarzy pasuje najwięcej kształtów okularów. Najważniejszą zasadą, której trzeba się trzymać to dobierać takie okulary, które optycznie skrócą twarz, albo zmniejszą jej owal. Świetnie spiszą się tutaj okulary z jednakową wysokością na całej długości frontu. Świetnym wyborem będą też okulary o geometrycznych kształtach.

Okulary dla twarzy podłużnej
Źródło-Pinterest

baner zalando lounge

Następny artykuł
;