Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Jak dobrać okulary przeciwsłoneczne do kształtu twarzy

Okulary przeciwsłoneczne to nie tylko nic nie znaczący dodatek. Po pierwsze chronią nasze oczy przed niebezpiecznym promieniowaniem UV. Po drugie, dzięki odpowiednio dobranemu kształtowi oprawek, możesz nadać swojej stylizacji niesamowitego wyrazu! Odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne nie będą tylko dodatkiem, ale sprawią, że możesz wyglądać jak gwiazda, a nawet odmłodzić się o kilka lat. Jak więc dobrać odpowiednie okulary do Twojego kształtu twarzy? Jeśli jeszcze togo nie wiesz, my Ci podpowiemy!

 

Twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa charakteryzuje się tym, że twoje czoło i podbródek mają niemal jednakową szerokość. W tym przypadku, kości policzkowe są zazwyczaj dobrze zarysowane. Ten rodzaj kształtu twarzy na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie surowego i niedostępnego. Najlepiej więc dobrać oprawki, które nieco złagodzą to wrażenie. Dobrym wyborem będą więc oprawki o miękkich, obłych kształtach. Na przykład okulary z okrągłymi oprawkami czy owalnymi lub popularne aviatorki. Możesz również zdecydować się na oprawki z delikatnie wyciągniętym górnym, zewnętrznym szpicem. Bez względu na kształt, bez wątpienia decyduj się na oprawy w jasnych kolorach. Ciemne oprawy dodatkowo zaostrzą rysy twarzy i dodadzą jej surowego wyrazu. Zdecydowanie unikaj jednak opraw kwadratowych i tych o ostrych krawędziach!

Modele okularów dla twarzy kwadratowej:

Okulary z owalnymi oprawkami
1/24

okulary

ROBERTO CAVALLI Okulary z okrągłymi oprawkami 

 

Okulary w typie kociego oka
2/24okulary
LIU JO Okulary przeciwsłoneczne 

 

Aviatorki
3/24okulary
PORSCHE DESIGN Okulary przeciwsłoneczne 

 

Twarz pociągła i prostokątna

W przypadku twarzy pociągłej mamy wszystko wygląda podobnie jak przy twarzy kwadratowej. Różnica polega jedynie a tym, że jest ona nieco dłuższa niż kwadratowa. Tutaj również chcemy złagodzić surowe rysy twarzy, a więc dobieramy okulary z owalnymi oprawkami lub modele okrągłe. Nie powinno się dobierać okularów o kwadratowych oprawach, ponieważ zamiast złagodzić, jedynie uwydatnią surowe rysy. Unikaj również bardzo grubych ciemnych opraw.

Modele okularów dla twarzy pociągłej i prostokątnej:

Okulary z cieniutkimi okrągłymi oprawkami
4/24oprawy
POLAROID Okulary przeciwsłoneczne 
Okulary z oprawami w typie kociego oka
5/24okulary
JUST CAVALLI Okulary przeciwsłoneczne 
Okulary z owalnymi oprawami
6/24okulary
SWAROVSKI Okulary przeciwsłoneczne 

Twarz owalna

Twarz owalna to taka, która jest około dwa razy dłuższa niż jej szerokość. Policzki delikatnie  równomiernie łączą się z brodą, a kości policzkowe są zaokrąglone. Twarz owalna tworzy wrażenie harmonijnej. Nie chcemy więc tej harmonii zepsuć nieodpowiednim doborem okularów przeciwsłonecznych. Jednak tutaj niewiele może zaszkodzić. Jeśli masz to szczęście i powsiadasz właśnie twarz owalną, to tak na prawdę każdy kształt oprawek będzie do Ciebie pasował. Zarówno te  okrągłe jak i  okulary z kwadratowymi oprawkami. Możesz poszaleć także z kolorami opraw. Jedyne co może Ci zaszkodzić to ich wielkość. Zwracaj więc uwagę, aby okulary nie były ani za duże, ani za małe.

Modele okularów dla twarzy owalnej:

Okulary z oprawami w typie kociego oka
7/24

okulary

SWAROVSKI Okulary przeciwsłoneczne

 

Okulary z okrągłymi oprawami
8/24oprawy
RETROSUPERFUTURE Okulary przeciwsłoneczne

 

Okulary z owalnymi oprawami
9/24okulary
LIU JO Okulary przeciwsłoneczne 

Twarz trójkątna

O twarzy trójkątnej możemy mówić gdy czoło jest jej najszerszą częścią, a następnie stopniowo zwęża się aż do brody. Zarówno kości policzkowe jak i sama broda są wówczas wyraźnie zarysowane. Wybierając oprawy zdecyduj się na takie, które pomogą przywrócić równowagę w proporcjach twarzy. Polecamy okulary z owalnymi oprawkami i okrągłe. Świetnym wyborem będą oprawki w kształcie kocich oczu, z lekko wyciągniętym zewnętrznym szpicem. Unikaj z kolei delikatnych opraw, lub okularów ze szkłami zupełnie ich pozbawionymi. Zdecydowanie odradzamy okulary z kwadratową oprawą, a także takich z oprawami w mocnych,  jaskrawych kolorach. Szkła z gradientem zaciemnienia również mogą zwracać uwagę na szerokie czoło, czego w tym przypadku chcemy uniknąć. Wybieraj więc okulary z równomiernie zaciemnionymi szkłami.

Modele okularów dla twarzy trójkątnej:

Okulary z oprawami w typie kociego oka
10/24okulary
VALENTINO Okulary przeciwsłoneczne
Okulary z owalnymi oprawami
11/24okulary
ROBERTO CAVALLI Okulary przeciwsłoneczne 
Okulary z okrągłymi oprawami
12/24oprawki
LIU JO Okulary przeciwsłoneczne 

Twarz o kształcie odwróconego trójkąta

O tym, że nasz twarz ma kształt odwróconego trójkąta możemy powiedzieć, gdy podbródek i kości szczęki zdają się być jej najszerszą częścią, zaś od kości policzkowych aż po czoło twarz wyraźnie się zwęża. Aby przywrócić proporcje musimy więc poszerzyć górną część twarzy. Najlepiej sprawdzą się tu okulary z okrągłymi oprawkami. Kwadratowe  kształty dodatkowo zaburzą proporcje.

Modele okularów dla twarzy o kształcie odwróconego trójkąta:

Okulary z owalnymi oprawami
13/24okulary
 TOD’S Okulary przeciwsłoneczne 

 

Okulary z okrągłymi oprawami
14/24

okulary

3.1 PHILLIP LIM Okulary przeciwsłoneczne 

 

Okulary z oprawami w typie kociego oka
15/24okulary
SALVATORE FERRAGAMO Okulary przeciwsłoneczne 

Twarz okrągła

Twarz okrągła to taka, która jest niemal tak samo szeroka jak i długa. Wybierając okulary dobieraj więc takie, które delikatnie ją wydłużą. Sprawdzą się tu okulary z kwadratowymi oprawkami, a nawet takie które delikatnie zwężają się ku dołowi. Modne aviatorki i modele bez oprawek sprawdzą się idealnie. Unikaj jednak opraw okrągłych i owalnych. Będą jedynie podkreślały krągłość twarzy.

Modele okularów dla twarzy okrągłej:

Okulary z kwadratowymi oprawami
16/24okulary
SWAROVSKI Okulary przeciwsłoneczne
Okulary z kwadratowymi oprawami zwężającymi się ku dołowi
17/24okulary
ETRO Okulary przeciwsłoneczne
Okulary z dużymi kwadratowymi oprawami
18/24oprawy
SAINT LAURENT Okulary przeciwsłoneczne 

 

Twarz w kształcie serca

Twarz w kształcie serca charakteryzuje się wydatnymi kościami policzkowymi, wąską brodą i zwyczaj dosyć wysokim czołem. Uwagę chcemy skupić więc na ustach, które  giną w całej anatomii. Pomogą w tym okulary z okrągłymi oprawkami, a jeżeli proporcje nie są bardzo zachwiane, możesz zdecydować się również na te kwadratowe. Zdecydowanie unikaj jednak oprawek prostokątnych i owalnych. Okulary w kształcie kociego oka również omijaj szerokim łukiem. Kolejny ważny punkt: szkła. Te z gradientowym zaciemnieniem nie są dla Ciebie dobrym wyborem!

Modele okularów dla twarzy w kształcie serca:

Okulary z kwadratowymi oprawami
19/24

okulary

ROBERTO CAVALLI Okulary przeciwsłoneczne
Okulary z okrągłymi oprawami
20/24
oprawy
JIMMY CHOO Okulary przeciwsłoneczne 

 

Okulary z kwadratowymi oprawami
21/24okulary
LIU JO Okulary przeciwsłoneczne 

Twarz w kształcie diamentu

Twarz o kształcie diamentu to taka gdy mamy do czynienia z wąskim czołem i brodą i wyraźnie zarysowanymi kościami policzkowymi. Dobierając oprawki okularów możesz zdecydować się na okulary z owalnymi oprawkami lub prostokątnymi. Trafnym wyborem będą również okulary bez opraw. Uważaj jednak, aby oprawki nie były szersze od Twojej twarzy. To dodatkowo poszerzy ją w środkowej części, co optycznie jeszcze bardziej ją skróci i zachwieje proporcje.

Modele okularów dla twarzy w kształcie diamentu:

Okulary z kwadratowymi oprawami
22/24okulary
BOSS Okulary przeciwsłoneczne
Aviatorki
23/24

oprawy

TOD’S Okulary przeciwsłoneczne

 

Okulary z owalnymi oprawami
24/24

oprawy

LANCASTER Okulary przeciwsłoneczne
Advertising


Advertising

Related Articles