Jak rozpoznać oryginalne buty Converse - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Jak rozpoznać oryginalne buty Converse

 

Marka Converse jest znana chyba każdemu. Popularne tenisówki i trampki, które są już niemal kultowym produktem z każdym dniem zyskują coraz więcej fanów. I nie ma w tym nic dziwnego. Trampki te są niesamowicie wygodne, a do tego pasują do wielu stylizacji. Założysz je zarówno do wygodnych dżinsów, prostych szortów czy lekkiej, zwiewnej sukienki. Teraz, oryginalne Conversy dostępne są na stronie Zalando Lounge i to w bardzo korzystnych cenach.  Warto dołączyć do ich programu, ponieważ przynajmniej dwa razy w tygodniu pojawiają się tam oryginalne buty w cenach obniżonych nawet o 75%. Oferty są niestety limitowane, więc kto pierwszy, ten lepszy.

Źródło: bit.ly/2UDxpS8
1/12

trampki

 

Jak każdy kultowy produkt, byty marki Converse doczekały się podróbek. Niektóre są tak łudząco podobne do oryginałów, że trudno je rozpoznać. Jak każde podróbki różnią się jednak wykonaniem i jakością użytych materiałów. Aby ułatwić wam rozróżnienie oryginałów od podróbek, pokażemy wam na co zwrócić uwagę kupując trampki Converse, aby nie dać się oszukać.

Źródło: bit.ly/2O6p1Z3
2/12

trampki

CONVERSE CHUCK TAYLOR ALL STAR  Sneakersy wysokie – czerwony (325 zł) 159 zł

 

Aby upewnić się, że kupujesz oryginalne trampki Converse, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które pomogą rozróżnić oryginały od podróbek. Najważniejsze to logo, wykonanie, pudełko i źródło z którego buty kupujemy. Przyglądając się bliżej tym elementom, na pierwszy rzut oka będziesz w stanie sprawdzić autentyczność butów.

Źródło: bit.ly/2UG2FA4
3/12

trampki

CONVERSE CHUCK   Sneakersy wysokie  (509 zł) 219 zł

 

LOGO

Każde oryginalne buty marki Converse posiadają logo marki czyli charakterystyczną gwiazdę ALL STAR. Kupując buty marki Converse należy zwrócić uwagę na wykonanie znaku. Musi być wyraźny i o równym, regularnym kształcie. Średnica gwiazdy w oryginalnej wersji wynosi 4,6 cm. Pod gwiazdą zazwyczaj znajduje się napis Converse ALL STAR. Jeśli nie chcesz natrafić na podróbkę, zwróć uwagę przede wszystkim na jakość napisu. Litery powinny być równej wielkości, a napis wyraźny i równy.

Źródło: bit.ly/2W0kTfZ
4/12

trampki

CONVERSE CHUCK  TAYLOR ALL STAR – Sneakersy niskie  (305 zł) 175 zł

 

Równie ważne jak samo logo jest jego umiejscowienie. W oryginalnych trampkach marki Converse znajduje się na pięcie i języku buta.  W przypadku trampków z wysoką cholewką, emblemat znajduje się również w okolicy kostki. Znak firmowy powinien znajdować się również na wkładce. Tam też znajdziecie kod QR. Podróbki często mają źle umiejscowione logo, które jest również słabej jakości, niewyraźne i rozmazane. Jeśli natrafisz na taki model, nie musisz się dłużej zastanawiać. To z pewnością repliki.

Źródło: bit.ly/2u8Kkjq
5/12

trampki

 

Wykonanie

Oryginalne trampki marki Converse wykonane są z najwyższą starannością i dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy element. Wszystkie linie i cięcia są proste i wyraźne. Jeżeli krawędzie są nierówne i poszarpane, z butów wystają nitki, widoczne są miejsca klejenia, możesz mieć pewność, że masz do czynienia z podróbkami.

Źródło: bit.ly/2TdTIfP
6/12

converse

CONVERSE CHUCK TAYLOR ALL STAR – HI NUBUCK – Sneakersy wysokie (419 zł) 199 zł

 

Podeszwa w oryginalnych butach Converse jest gruba, mocna i gumowa. Z boku widoczne jest małe wcięcie nici w formie maleńkiej kropeczki. W okolicy rozmiaru buta znajdziecie również logo i wytłoczoną gwiazdę. Podróbki często nie mają tego elementu, a do tego są wykonane niestarannie i nieestetycznie. Bardzo często, podróbkę można rozpoznać również po ostrym, nieprzyjemnym zapachu taniej gumy. Oryginalne buty wykonane są z wysokiej jakości materiałów i z pewnością nie będą wydzielały takiego zapachu.

Źródło: bit.ly/2Y2P87E
7/12

converse

CONVERSE CHUCK TAYLOR ALL STAR  Sneakersy wysokie (299 zł) 149 zł

Opakowanie

Mogłoby się wydawać, że opakowanie jest najmniej istotnym elementem podczas zakupu butów. W końcu kto przejmowałby się kawałkiem tektury, jeśli w końcu kupiliśmy upragnione trampki. Jednak zwykłe pudełko również może dużo powiedzieć nam o tym, czy buty są oryginalne, czy mamy do czynienia z podróbkami. Jak powinno więc wyglądać pudełko oryginalnej pary butów Converse?

Źródło: bit.ly/2T9Vrmk
8/12

 

 

converse

CONVERSE ONE STAR GRAND SLAM – Sneakersy niskie(359 zł) 189 zł

 

Przede wszystkim, marka ma jeden wzór. Jest to czarno-złote pudełko oznaczone logo marki. Do każdej pary doczepiona jest również metka z oznaczeniem, która również posiada logo marki. Buty opakowane są również w firmową bibułę.

Źródło: bit.ly/2TTiyG5
9/12

converse

CONVERSE CHUCK TAYLOR ALL STAR DENIM HI – Sneakersy wysokie (319 zł) 145 zł

 

Sklep

Jeśli chcesz kupić oryginalne buty Converse, bardzo ważne, jeśli nie najważniejsze jest źródło. Jeśli chcesz kupić buty osobiście, najlepiej wybierać sklepy firmowe lub znane sieci sklepów, które w trosce o swoją renomę nie oferują podróbek. Decydując się na kupno butów w małym lokalnym sklepiku jesteśmy zdani na naszą spostrzegawczość. Zwracajmy wówczas uwagę na wszystkie wyżej wymienione elementy. Jeżeli jakikolwiek wzbudzi waszą czujność, możecie zapytać sprzedawcę o źródło, z którego pochodzą buty.

Źródło: bit.ly/2HCnyZf
10/12

converse

CONVERSE CHUCK TAYLOR ALL STAR DENIM HI – Sneakersy wysokie (319 zł) 135 zł

 

Dużo wygodniejszym sposobem jest zakup trampków przez internet. Wybierajcie wówczas jedynie sprawdzonych sprzedawców, z wyrobioną renomą i pozytywnymi opiniami klientów. Wnikliwie przyjrzyjcie się również opisowi produktu i zdjęciom. Szczególną czujność powinna wzbudzić wyjątkowo niska cena, w porównaniu z innymi sklepami. Oczywiście można wziąć pod uwagę że jest to cena promocyjna, jednak żadna promocja nie trwa zbyt długo.

Źródło: bit.ly/2TSuo3n
11/12

converse

CONVERSE CHUCK TAYLOR ALL STAR DENIM HI – Sneakersy wysokie (319 zł) 135 zł

 

Kultowe buty marki Converse to z pewnością dobra inwestycja która posłuży wam przez lata. Oczywiście pod warunkiem, że wasz zakup będzie oryginalny. Wydając pieniądze chcemy mieć pewność, że kupujemy produkt wysokiej jakości, a nie marną replikę, która nie będzie spełniała naszych oczekiwań.

Źródło: bit.ly/2TdkMvx
12/12

converse

CONVERSE CHUCK TAYLOR ALL STAR LUX – Sneakersy wysokie (319 zł) 115 zł

 

Advertising


Advertising

Related Articles