Kolory w modzie, co z czym łączyć a jakich zestawień unikać? - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Kolory w modzie, co z czym łączyć a jakich zestawień unikać?

Jak powtarzają nam projektanci, moda jest po to żeby się nią bawić. Jednym ze sposobów jest łączenie ze sobą różnych kolorów w jedną stylizację. Jeśli jednak chcesz zawsze wyglądać dobrze i nie zaliczyć żadnej wpadki, powinnaś nauczyć się kilku prostych zasad. Jakie barwy wyglądają ze sobą dobrze, a których połączeń musisz unikać jak ognia? Jeśli jeszcze tego nie wiesz, zaraz Ci powiemy.

Ile kolorów można ze sobą połączyć?

Podstawową zasadą w łączeniu kolorowych ubrań jest to, aby wybierać maksymalnie trzy różne barwy. Więcej to już za dużo! Twoja stylizacja zamiast dopracowanej będzie sprawiała wrażenie przypadkowo dobranej. A tego przecież chcemy uniknąć. Jeżeli już zdecydujesz się łączyć ze sobą kolory zawsze korzystaj z koła barw. Jeśli nie wiesz jak, już podpowiadamy. Kolory które leżą na przeciw siebie, najlepiej do siebie pasują. Te które leżą obok siebie, nie powinny być ze sobą łączone.

koło

Źródło: bit.ly/2RgnPlJ

Zawsze trzymaj się jednej rodziny kolorów

Kolejną ważną zasadą jest ta, mówiąca aby zawsze trzymać się jednej rodziny kolorów. Jeżeli Twoja stylizacja jest utrzymana w chłodnych barwach, to nie dodawaj do niej ciepłych akcentów. Podobnie w drugą stronę. Ciepłych barw nie łącz z zimnymi. Również odcienie pastelowe powinny być łączone wyłącznie z innymi pastelami. Wyjątkiem są ostre, neonowe kolory. One najlepiej prezentują się w pojedynkę. Łącząc ze sobą kilka barw z tej rodziny, możesz wyglądać dziwnie.

neeony

Źródło: bit.ly/2S2z45S

Monochromatyczność

Zestawy monochromatyczne będą wyglądały dobrze pod warunkiem, że dobierzesz kolor do typu swojej urody. Oczywiście jeśli zdecydujesz się na stylizację monochromatyczną nie oznacza to, że cała od stóp do głów musisz mieć na sobie wyłącznie jedną barwę. Buty i torebkę możesz dobrać w innym kolorze.  Jeśli obawiasz się, że będziesz wyglądać nudno, postaw na efekt ombre.

monochrom

Źródło: bit.ly/2G4Zei7

Tych zestawień unikaj za wszelką cenę

Wydawać by się mogło, że czerń dobrze wygląda w każdym zestawieniu. Nie powinno się jej jednak łączyć z granatem ani brązem. Bieli nie zakładaj razem z kolorem kremowym i śmietankowym. Możesz uzyskać efekt w którym ubrania będą wyglądały jak sprane lub odbarwione. Kolejną parą, która nie powinna być  ze sobą zestawiana jest brąz i szarość.

jasne

Źródło: bit.ly/2G0c40S

 

Advertising


Advertising

Related Articles