Jakich ubrań nie wolno ze sobą łączyć - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Jakich ubrań nie wolno ze sobą łączyć

Moda czasami jest trudna do odgadnięcia. Czasami jednak warto posłuchać kilku rad, które pomogą nam ją odczytać. Czy dotyczą sposobu łączenia barw czy krojów ubrań, dzięki nim zawsze będziesz wyglądać perfekcyjnie. Tym razem zajmiemy się fasonami i krojami, których nie powinnyśmy, a nawet nie możemy łączyć. Usiądźcie wygodnie i przeczytajcie!

Wysokie kozaki i rybaczki

Nie chodzi tu nawet o to, że rybaczki to spodnie typowe na letnie dni, a kozaki to buty z reguły na chłoną zimną pogodę. Chodzi o to, że żadna noga nie będzie dobrze wyglądała w takim zestawieniu. Rybaczki sięgające za kolano lub nawet do połowy łydki mogą być łączone z typowo letnim obuwiem, sandałami, klapkami czy nawet zabudowanymi mokasynami. Kozaki z kolei zestawiaj z sukienkami, spódnicami lub dopasowanymi rurkami.

kozaki

Źródło: bit.ly/2HDnvhr

Leginsy i krótkie bluzki

Nie rozumiemy dlaczego od tak dawna kobiety na całym świecie próbują nosić leginsy jak spodnie. Niestety ta część garderoby nie nadaje się do krótkich bluzek odsłaniających pupę. To absolutny błąd! Nie wolno również zakładać ich do stylizacji oficjalnych. Leginsy zdecydowanie lepiej wyglądają w codziennych lub sportowych stylizacjach. Zakładaj  je do luźnych tunik czy długich swetrów.

leginsy

Źródło: bit.ly/2G4DCSJ

Wieczorowe sukienki i baleriny

Wieczorowe, długie suknie powinny podkreślać kobiecość. Jednak nie tylko one są częścią całej stylizacji. Odpowiedni wygląd zapewniają również dobrane dodatki i obuwie. I w tym miejscu zatrzymajmy się na moment. Żadna, nawet najbardziej misternie dobrana stylizacja wieczorowa nie będzie dobrze wyglądała z balerinami. Jeżeli możesz, wybieraj zawsze buty na obcasie. Delikatne sandałki na szpilce czy klasyczne czółenka sprawdzą się idealnie. Jeżeli z różnych względów nie możesz pozwolić sobie na buty na obcasie, wybierz eleganckie, płaskie czółenka. Baleriny pozostaw do stylizacji codziennych.

baleriny

Źródło:bit.ly/2RRMUc1

Wieczorowa suknie i puchowa kurtka

Wszyscy rozumiemy, że zimą nikt nie lubi marznąć i każdy szuka ciepła. Jednak nie codziennie wybieramy się na wielki bal, więc jeżeli już się na niego zdecydujemy powinnyśmy zadbać, aby nasza stylizacja była perfekcyjna pod każdym względem. Nie zakładajmy więc do eleganckich, długich sukni puchowych kurtek. Zepsują one cały efekt i nawet idealna fryzura, makijaż czy dodatki nie uratują tej wpadki. Zdecyduj się raczej na elegancki płaszcz lub etolę.

etola

Źródło:bit.ly/2RWJB3i

Biała koszula i biały stanik

Zakładanie białej bielizny do białej koszuli jest jedną z najgorszych wpadek, która zdarza się chyba każdej kobiecie chociaż raz. To połączenie wygląda po prostu źle. Różnice w odcieniach bieli sprawiają, że bielizna nieestetycznie przebija się spod bluzki, a to sprawia, że nasza stylizacja traci całą elegancję. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie więc bielizna w kolorze cielistym. Ta sama zasada dotyczy wszystkich ubrań, które wykonane są z delikatnych, przebijających materiałów. Do tego typu ubrań zawsze zakładaj cielistą bieliznę.

biała koszula

Źródło:bit.ly/2DGz7MQ
Advertising


Advertising

Related Articles