Najczęściej popełniane błędy przy aranżacji małych wnętrz - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Najczęściej popełniane błędy przy aranżacji małych wnętrz

Małe wnętrza do odpowiedniego urządzenia wymagają nieco wiedzy wyczucia i umiejętności. Nie wystarczy ustawić kilku mebli i powiesić zasłon, bo zamiast przytulnego wnętrza można uzyskać efekt zagracenia i przeładowania. Przygotowaliśmy listę błędów, które najczęściej popełniamy podczas aranżacji małych wnętrz. Jeżeli chcecie urządzić swoje mieszkanie stylowo i elegancko, wystrzegajcie się ich.

Zbyt ciężkie dodatki

Dodatki pełnią bardzo ważną rolę w każdej aranżacji wnętrz. Ważne jednak aby dobrać takie, które będą pasowały  do całego pomieszczenia. Wybierz poduszki z poszewkami z delikatnych materiałów. Zrezygnuj jednak z ciężkich zasłon na rzecz delikatnych zwiewnych firan. Nie stawiaj również na obrazy w masywnych ramach, lepiej będą wyglądały te w delikatnych ramkach lub te w surowej wersji zupełnie ich pozbawione. Unikaj także masywnych narzut i futrzanych dywaników.

dodatki

Źródło: bit.ly/2HB3EQ8

Za mało lub za dużo kolorów

Małe pomieszczenia wymagają umiejętnego dobrania barw. Najlepiej sprawdzą się tu jasne kolory, które nie będą niepotrzebnie przytłaczały pomieszczenia. Monochromatyczny wystrój może jednak sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądało nudno. Warto więc umiejętnie przemycić nieco barw. Do jasnych neutralnych kolorów będących tłem i podstawą całego wystroju dobierz kolorystyczne dodatki czyli na przykład poduszki, narzuty czy lampy. Warto jednak zachować umiar. Wybierz jedynie kilka barw i miksuj ich odcienie. Kolorowe dodatki powinny stanowić jedynie maksymalnie 20 % całego wystroju.

kolory

Źródło: bit.ly/2RoFqIr

Nieodpowiednie oświetlenie

To, że pomieszczenie jest małe wcale nie oznacza, że nie musimy przejmować się jego oświetleniem, bo jedna lampa zawieszona przy suficie w zupełności wystarczy do oświetlenia całego wnętrza. To właśnie jeden z najczęściej popełnianych błędów. Małe wnętrze zyska optycznie mnóstwo przestrzeni, jeżeli zadbamy o odpowiednie jego oświetlenie. Po pierwsze, wybierz przynajmniej trzy różne  jego źródła, na przykład oprócz lampy wiszącej dodaj lampę podłogową czy mniejszą lampkę na stoliku. Po drugie zaplanuj ich rozmieszczenie, nie skupiaj wszystkich w jednym miejscu. Kolejną ważną rzeczą jest barwa światła, zdecyduj się na ciepłe, przytulne oświetlenie, zrezygnuj z masywnych, ciężkich żyrandoli i żarówek dających zimną barwę światła. Dzięki temu Twoje wnętrze będzie sprawiało wrażenie dużego i przestronnego.

lampy

Źródło:bit.ly/2ScaKys

Nieprawidłowo zawieszone obrazy

Obrazy spełniają bardzo ważną rolę w całej aranżacji. Nieprawidłowo zawieszone mogą sprawić wrażenie chaosu i bałaganu. Powszechnie popełnianym błędem jest wieszanie ich zbyt wysoko. Zaburzają wówczas proporcje. Zawsze wieszaj obrazy tak, aby ich środek znajdował się na poziomie wzroku dorosłego człowieka. Nie wieszaj zbyt wielu obrazów w jednym miejscu. Przepełnienie na ścianach sprawi, że pomieszczenie optycznie się zmniejszy.

obrazy

Źródło: bit.ly/2MG49Hb

Wszystkie meble z jednego kompletu

Popularne kiedyś meblościanki zastąpiliśmy całymi kompletami, które co prawda nie są poskręcane, ale ustawione jedno przy drugim dają podobny efekt. Meble dobrane z tej samej kolekcji dają błędne poczucie elegancji i dopasowania. Małe pomieszczenia mogą jednak sprawiać wrażenie przytłoczonych. Lepszym rozwiązaniem będzie więc dobranie pasujących mebli z różnych kolekcji. Ciekawą propozycją, wręcz idealną do małych pomieszczeń są meble transparentne. Taki niepozorny stolik czy krzesło może zupełnie odmienić Twój salon czy sypialnię.

transparentne meble

Źródło:bit.ly/2S8C9Bq

Wszystkie meble dosunięte do ścian

Wszyscy dosuwamy meble do ścian. Wydaje nam się, że wówczas zyskujemy dodatkowe miejsce, a pomieszczenie nabierze lekkości. Jest to częsty błąd regularnie przez nas powtarzany. Dużo lepszym rozwiązaniem jest odsunięcie części mebli od ścian, dzięki czemu wnętrze nabierze lekkości. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz również wydzielić poszczególne strefy w małym pomieszczeniu.

strefy

Źródło: bit.ly/2WzBgkO
Advertising


Advertising

Related Articles