Niezbędne akcesoria do pokoju dziecięcego - musisz je mieć! - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Niezbędne akcesoria do pokoju dziecięcego – musisz je mieć!

Większość przyszłych rodziców przygotowuje się na przyjście dziecka na świat. Od dłuższego czasu kompletują ubranka oraz urządzają pokój dla maluszka. Pokój dla dziecka musi być dla niego przyjazny i przytulny, w końcu to w nim będzie spędzać większość czasu. Dla przyszłych rodziców przygotowaliśmy krótką ściągawkę z rzeczy, które w pokoiku malucha powinny się znaleźć.

Źródło: bit.ly/2WPJqpm

 

W dziecięcym pokoju nie może zabraknąć ciepłego i miękkiego kocyka. Jeśli twoje dziecko jest jeszcze bardzo małe, radzimy zainwestować w niemowlęcy śpiworek. To doskonała alternatywa dla zwykłego koca i kołderki – a przy tym całkowicie bezpieczna, zmniejsza bowiem ryzyko nagłej śmierci łóżeczkowej u niemowląt.

spiworek niemowlecy
Śpiworek niemowlęcy, źródło: Etsy.com/Muzpony

 

Kilka poduszek w pokoju dziecięcym sprawi, że będzie on przytulny. Starsze dzieci lubią się na nich kłaść i układać je według własnych upodobań. W pokoju dziecięcym pięknie będą wyglądać poduszki w różnych kształtach (chmurki, gwiazdki, zwierzątka) lub ozdobione kolorowymi nadrukami.

Źródło: bit.ly/2SE1iUS

Obowiązkową pozycją w pokoju dziecka jest kolorowa kołderka, pod którą śnią się najpiękniejsze sny. W Internecie dostępnych jest teraz duży wybór pościeli dziecięcej w piękne i modne wzory. Można dopasować ją do pozostałych elementów wystroju, tworząc dziecku tematyczną przestrzeń, w której chętnie będzie spędzać czas.

Źródło: bit.ly/2TEP3o2

Miękki i przytulny dywan na podłodze jest miejscem, gdzie dzieci bawią się najchętniej. Najlepiej, żeby był ozdobiony dziecięcym wzorem pasującym do reszty wystroju. Pamiętaj, żeby wybierać dywany z krótkim włosiem, które łatwo się odkurza i czyści na mokro.

 

Źródło: bit.ly/2WKvugh

Słodki miś na ścianie nada pokojowi dziecięcego uroku. Tego typu grafiki są teraz łatwo dostępne i można z nich stworzyć całą dziecięcą galerię. Polecamy też położyć na ścianie tapetę, najlepiej taką, którą łatwo się zmywa.

Źródło: bit.ly/2GfUZRt

Przechowywanie zabawek w pokoju dziecka to zmora każdego rodzica. Doskonałym rozwiązaniem są torby na zabawki, uszyte z kolorowych i wytrzymałych materiałów.

Źródło: bit.ly/2RLaYrX

Wielu rodziców nie może się obyć bez ciepłego szlafroka dla swojego dziecka. Przyda się w szczególności po kąpieli. Zawieszony na malutkim wieszaczku, będzie też stanowił ciekawy element wystroju pokoiku malucha.

Źródło: bit.ly/2Gv8aNH
Advertising


Advertising

Related Articles

Wygodne i stylowe stroje surfingowe

Przeznaczeniem sportowego stroju kąpielowego jest głównie usprawnienie ruchów pływającego. Zazwyczaj odznaczają się prostotą, lecz nie [...]