Jak urządzić mieszkanie w stylu Urban Jungle? - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Jak urządzić mieszkanie w stylu Urban Jungle?

Niektórzy uważają, że prawdziwy dom można odróżnić od sklepowej wystawy lub wnętrza dekoracyjnego tylko dzięki roślinom. To własnie one wnoszą do naszych wnętrz życie. Dla miłośników roślin i zieleni idealnym stylem do dekoracji domu będzie styl Urban Jungle. Jeśli chcesz urządzić swoje mieszkanie w tym właśnie stylu, podpowiemy ci jak to zrobić. Od mebli po dodatki i odpowiednie rośliny, krok po kroku opowiemy Ci jak stworzyć własną dżunglę w środku miasta.

Rośliny

Styl Urban Jungle to przede wszystkim rośliny. Te duże ustaw na podłodze, mniejsze ustawiaj po kilka obok siebie. Możesz zastawić nimi komodę czy regał, lub ustawić je na kwietniku. Ważne, aby było ich dużo. Jakie rodzaje roślin najlepiej wybrać? Te, które będą kojarzyły nam się z tropikalną wyspą. Świetnie sprawdzą się tu zarówno piękne, kwitnące anturia lub orchidee, zwisające bluszcze, kaktusy czy ogromne monstery lub palmy. Wybór zależy od Ciebie. Pamiętaj jednak, że różne kwiaty mają inne wymagania. Dobierz je odpowiednio do warunków jakie możesz im zapewnić.

urban jungle

Źródło: bit.ly/2HsIIKQ

Kolory

W aranżacji w tym stylu zdecydowanie dominują naturalne barwy. Różne odcienie zieleni, piaskowe pastele i delikatne błękity, czyli wszystkie barwy jakie możemy znaleźć na tropikalnej wyspie mogą stać się odcieniami  dominującymi lub pojawić się jedynie w formie dodatków. Mocniejsze kolory możesz przemycić na przykład w obiciach mebli lub poduszek. Dobrym rozwiązaniem będą również tapety z motywem liści lub palm. Możesz także decydować się na dominację motywu drewna. Ważne jest aby wszystko kojarzyło się z naturą.

rosliny

Źródło: bit.ly/2sE0QqX

Meble

Jeśli chodzi o dobór mebli do aranżacji w stylu Urban Jungle możesz wybrać dwie drogi. Jedną z nich będą meble w bardzo minimalistycznej formie. Proste stoły z surowego drewna i stare drewniane krzesła w połączeniu ze skórzaną sofą nadadzą wnętrzu surowej formy. Możesz również wybrać meble w stylu kolonialnym z dębowego drewna połączone z miękką welurową sofą lub głębokim fotelem. W takim wnętrzu sprawdzą się również proste ratanowe meble, a odważniejsi mogą powiesić w salonie krzesło brazylijskie lub hamak.

kwiaty

Źródło: bit.ly/2U6Ltmw

Dodatki

Rolę dodatków będą tu w większości sprawowały donice. Możesz postawić na naturalne, gliniane lub drewniane wzory. Jako osłonki na doniczki nadadzą się również słomkowe kosze lub jutowe worki. Stare, drewniane stołki i drabiny lub naturalne pnie drzew możesz wykorzystać jako kwietniki. Rolę dodatków będą również sprawowały  drewniane lub metalowe żyrandole z motywem liści. Postaw również na proste obrazy w odcieniach zieleni.  Ciekawym pomysłem będzie wykorzystanie plecionego, orientalnego dywanu. Styl ten daje nam mnóstwo możliwości, dopuszczalne jest wszystko, co kojarzy nam się z naturą.

ogrod

Źródło: bit.ly/2R9Tbuw

 

Advertising


Advertising

Related Articles