Jak wprowadzić odrobinę koloru do wnętrz - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Jak wprowadzić odrobinę koloru do wnętrz

Urządzając wnętrza trzeba pamiętać aby były jednocześnie piękne, ale nie przeładowane. Eleganckie, ale nie nudne. Czasami trudno jest spełnić te wszystkie wymagania. Czasami wystarczy wprowadzić nieco koloru. Tylko jak to zrobić, aby nie przesadzić? Mamy  na to kilka sposobów!

Kolorowe meble

Wybór kolorowych mebli to najłatwiejszy sposób wprowadzenia barw do swoich wnętrz. Dostępne są najróżniejsze fotele, kanapy, stołki czy stoliki w przeróżnych fakturach i kolorach.  Do monochromatycznych pomieszczeń możesz zdecydować się nawet na mocne, żywe kolory.  Do małych i ciemnych miejsc decyduj się raczej na wyrób jaśniejszych, pastelowych kolorów, aby dodatkowo nie zmniejszać optycznie pomieszczenia.

 

meble

Źródło: bit.ly/2GpnZXa

 

Obrazy

Kolorowe obrazy czy duże zdjęcia również są godnym uwagi pomysłem. Nawet elegancki salon ożyje po zawieszeniu w nim awangardowego obrazu. Warto tu jednak zwrócić uwagę na odpowiedni dobór oprawy. Przy tak wyrazistych dziełach warto, aby rama była delikatna i nie rzucała się w oczy. W przeciwnym razie ozdoba może stracić cały urok.

 

obraz

Źródło: bit.ly/2E9ax7p

 

Dodatki

Wszelkie poduszki, narzuty koce i dywany świetnie sprawdzą się jako ozdobny, kolorowy element wystroju. Tutaj możesz zaszaleć. Wybierz różnokolorowe poszewki lub zdecyduj się na orientalny wzór. Wszystko zależy od Twojej wyobraźni. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzać. W końcu we wszystkim potrzebny jest umiar.

 

dodatki

Źródło: bit.ly/2RWXjy9

 

Kolorowa ściana

Jeżeli nie przypadła Ci do gustu żadna z powyższych propozycji, może przekona Cię kolorowa ściana? Prosty sposób a może mnóstwo zmienić w wystroju Twojego mieszkania. Nie szalej jednak z ilością kolorów na ścianach, szczególnie w otwartych pomieszczeniach. Czerwona ściana w kuchni i różowa w przylegającym, otwartym salonie mogą się nie zgrać. Wybierz głębokie ciemne kolory do dużych jasnych pomieszczeń lub delikatne pastele do małych, przytulnych pokoików.

 

ściany

Źródło: bit.ly/2GGyiFp

 

Drzwi

Kolorowe drzwi to prawdziwy strzał w dziesiątkę! Nie chcesz malować ścian ani zmieniać mebli? Nie lubisz kolorowych dodatków? Mimo to chcesz wprowadzić kolor do swoich wnętrz? Pomaluj drzwi! To rozwiązanie nie przytłoczy całego pomieszczenia, ale nada mu wyrazistości.

 

drzwi

Źródło: bit.ly/2DDIMlO

 

Kolorowe elementy mebli

Na koniec prawdziwa perełka. Jasne pomieszczenie zaaranżowane w odcieniach bieli i kremu zyska niepowtarzalny wygląd dzięki intensywnej żółci. Efekt został osiągnięty dzięki wbudowanej instalacji z kanapą. Do całości dobrano pasującą kolorystycznie lamę. Jeśli to dla Ciebie zbyt dużo, możesz zdecydować się na wymianę części frontów drzwi na takie w mocnym kolorze.

ściana

Źródło:bit.ly/2E6wqnF
Advertising


Advertising

Related Articles