Salon w stylu skandynawskim, jak go urządzić? - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Salon w stylu skandynawskim, jak go urządzić?

 

Urządzenie idealnego wnętrza wymaga mnóstwo czasu i wytrwałości. Nie wystarczy kupić kilku przedmiotów i przypadkowo je ustawić. Urządzanie wnętrza wymaga starannego przemyślenia i dobrania poszczególnych elementów. Dziś skupmy się na idealnym salonie w stylu skandynawskim. Jakie dodatki dobrać jakie kolory powinny dominować i jak połączyć wszystkie elementy w całość? Wszystkie prezentowane dodatki znajdziesz na Zalando Lounge i to w cenach obniżonych o połowę. Warto dołączyć do ich programu, ponieważ przynajmniej dwa razy w tygodniu pojawiają się tam piękne dodatki w cenach obniżonych nawet o 75%. Oferty są niestety limitowane, więc kto pierwszy, ten lepszy.

 

Kolory w stylu skandynawskim

Wnętrza w stylu Skandynawskim to przede wszystkim jasne, przestronne wnętrza. To że pomieszczenia są jasne, nie oznacza, że zimne i nieprzyjazne. Styl skandynawski jest prosty, ale przytulny. Chcąc urządzić salon w tym stylu wybierz jasne barwy. Zazwyczaj dominującym kolorem jest biel z akcentami w odcieniach szarości i beżu. SPrawdzą się tu na przykład proste jasne zasłony EIGHTMOOD. Nie oznacza to jednak, że trzeba zrezygnować z dodatków w innych barwach. Możesz przemycić je wybierając odpowiednie dodatki. Na przykład kolorowe poduszki.

Źródło: bit.ly/2SXbgfS
1/12

skandi

EIGHTMOOD GRADIENT – Zasłona (100 zł) 49 zł
EIGHTMOOD SOUTHAMPTON – Poszewka dekoracyjna od (185 zł) 85 zł

 

Proste formy i rośliny

Styl skandynawski reprezentują przede wszystkim lekkie konstrukcje, które nie obciążą pomieszczenia. Delikatne stoliki, zgrabne kanapy i lekkie dodatki sprawdzają się tu wyśmienicie. Oczywiście nie można zapomnieć o dodatku żywych roślin, które ożywią wnętrze i dodadzą mu świeżości. Najlepiej w ozdobnej osłonce w stylu skandynawskim.

Źródło: bit.ly/2HekByL
2/12

skandi

EIGHTMOOD LIGURIA – Wazon   (200zł) 99 zł

 

Stylowe detale

Przytulnego charakteru możesz nadać swoim wnętrzom ustawiając w nich kilka ozdobnych świeczników. Postaw na proste formy, i materiały pasujące do reszty wystroju. Ciekawym rozwiązaniem są na przykład ozdobne latarenki, które możesz powiesić w dowolnym miejscu na wmontowanym uchwycie.

Źródło: bit.ly/2J6uKiy
3/12

skandi

BOLTZE LENTO – Świecznik (1505 zł) 719 zł

 

Naturalne kolory i materiały

Aranżując wnętrze w stylu skandynawskim zdecyduj się na wybór mebli i dodatków wykonanych z naturalnych materiałów w kolorach przywołujących skojarzenia z naturą. Surowe drewno czy żywe rośliny będą strzałem w dziesiątkę. Ozdobne poduszki w stylu skandynawskim powinny być wykonane z naturalnych materiałów.

Źródło:bit.ly/2TKwt16
4/12

skandi

EIGHTMOOD OVAL – Poduszka dekoracyjna (185 zł) 85 zł

 

Szarości

Kto powiedział, że pomieszczenia w stylu skandynawskim muszą być białe? Szarości połączone z odcieniami błękitu również nadają się do stworzenia przytulnego salonu w tym stylu. Delikatne błękity ożywią wnętrze i nadadzą mu nieco nowocześniejszą formę.

Źródło:bit.ly/2Hb3duJ
5/12

EIGHTMOOD GRANNY – dywanik  (105 zł) 55 zł

 

Funkcjonalność

Decydując się na wystrój w stylu skandynawskim, postaw na funkcjonalność. Żaden element wystroju nie może okazać się przypadkowy. Najlepiej, aby można było wykorzystać na na kilka sposobów. Zwykły stołek może na przykład stać się ciekawym stolikiem kawowym,  a ozdobna poduszka elementem dekoracji.

Źródło:bit.ly/2SZqiBY
6/12

skandi

EIGHTMOOD HAVANNA – Poduszka dekoracyjna  (150 zł)  69 zł

Naturalne dodatki

W stylu skandynawskim ważne jest, aby wszystkie elementy wystroju zainspirowane były naturą. Wybierając stół, wybierz taki, którego blat przypomina surowe drewno, świecznik niech łączy szkło i korek, a szukając podkładek na stół, wybierz te plecione ze słomy.

Źródło:bit.ly/2EPJUnc
7/12

skandi

Miękkie tkaniny

Styl skandynawski pomimo prostoty i jasnych kolorów, ma nam się kojarzyć z ciepłem i przytulnym wnętrzem. Zapewnisz sobie ten efekt wybierając miękkie tkaniny. Obicie kanapy czy fotela może na przykład być wykonane z delikatnego weluru. Możesz również wybrać ciekawe poduszki lub narzuty na kanapę, które również spełnią tę funkcję.

Źródło: bit.ly/2XJDD4W
8/12

skandi

Dodatki inspirowane naturą

Dodatki w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim wybierz tak aby przebywając w twoim wnętrzu poczuć się jak na łonie natury. Obrazy ze zdjęciami pięknych krajobrazów, proste donice i wazony w stylu skandynawskim inspirowane kształtami i fakturami pochodzącymi z natury czy figurki zwierząt sprawdzą się tu najlepiej.

Źródło:bit.ly/2TsktCd
9/12

skandi

EIGHTMOOD LIGURIA – Wazon  (200 zł)  99 zł

 

Prostota

We wnętrzach w stylu skandynawskim nie znajdziesz blichtru i przepychu jak w pomieszczeniach urządzonych w stylu glamour. Nie szukaj w nich również jaskrawych barw które królują we wnętrzach orientalnych. Znajdziesz tu prostotę i spokój, które pomogą się wyciszyć i zrelaksować. Nie przesadzaj więc z ilością dodatków. Pozwól aby twoje aranżacje były stonowane. Wazony wyglądające jak proste butelki proste, szklane świeczniki pasują jak ulał.

Źródło:bit.ly/2HbxgSZ
10/12

skandi

EIGHTMOOD ELEMENTS – Świecznik szklany  (60 zł)  37 zł

 

Ciekawe rozwiązania

Styl skandynawski to także ciekawe rozwiązania. Drabina pełniąca rolę regału jest tego najlepszym dowodem. Ustaw na niej drobne dekoracyjne dodatki i rośliny. Taki nietypowy mebel nada aranżacji nowoczesności, ale nie zdominuje całego wnętrza.

Źródło: bit.ly/2J7DYex
11/12

skandi

BOLTZE Dekoracje – 3-cz. zestaw (255 zł) 149 zł

Proste meble

Styl skandynawski to również proste meble. Takie,  które nie sprawią, że wnętrze będzie wyglądało na zagracone. Ma być przestronnie, świeżo i lekko. DO tego typu mebli najlepiej sprawdzą się lekkie dodatki.  Na przykład szklany wazon w kształcie słoja czy delikatny biały świecznik.

Źródło: bit.ly/2VSQiRr
12/12

skandi

EIGHTMOOD COLE – Świecznik – biały  (85 zł) 52 zł
NORDAL Przechowywanie – transparentny (595 zł) 229 zł

 

Advertising


Advertising

Related Articles