Jak wybrać odpowiedni model biustonosza sportowego? - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Jak wybrać odpowiedni model biustonosza sportowego?

Wiosna to najlepszy moment aby rozpocząć przygodę ze sportem. Ale zanim pomyślisz o dyscyplinie, musisz uzupełnić garderobę. O ile wybór odpowiedniej koszulki czy spodni nie jest trudny, o tyle nad doborem odpowiedniego stanika to już bardziej skomplikowana kwestia. Aby wybrać odpowiedni model trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników. Odpowiedni dobór miseczki, szelek czy kształtów pozwoli Ci maksymalnie zabezpieczyć biust i zapewni wygodę.

1/13

stanik

TRIACTION BY TRIUMPH, TRIACTION FREE MOTION – Biustonosz sportowy (215 zł) 79 zł

 

Stanik typu compression bra

Staniki typu compression bra są najlepszym wyborem dla pań o małym lub średnim biuście, ponieważ zabezpieczają obie piersi jednocześnie. Stanik typu compression bra wyglądem przypomina krótki top. Ich zaletą jest to, że przytrzymują biust w jednym miejscu, nie ma więc obawy o to, że  podczas treningu będzie się ruszał, a przez to z czasem tracił jędrność. Tego typu staniki sportowe są bardzo wygodne. Ważne jednak, aby odpowiednio dobrać rozmiar. Nie może być ani zbyt mały, ani za duży.

2/13

stanik

TRIACTION BY TRIUMPH, TRIACTION – Biustonosz sportowy – żółty (175 zł) 69 zł

 

Stanik typu encapsulated compression bra

Stanik typu encapsulated compression bra jest odpowiednim wyborem dla kobiet o średnim i dużym biuście. Dzięki oddzielnym miseczkom podtrzymuje każdą pierś osobno, nawet podczas intensywnego treningu. Dodatkową zaletą tego modelu jest miękki, regulowany pas pod biustem i szerokie ramiączka, również z miękkiego, delikatnego materiału, który nie będzie powodował obtarć.

3/13

stanik

TRIACTION BY TRIUMPH, TRIACTION – EXTREME LITE – Biustonosz sportowy (215 zł) 79 zł

 

 Stanik z szerokim paskiem pod biustem

Dobrej jakości stanik sportowy z szerokim pasem pod biustem nadaje się do każdej sylwetki ja i jest uniwersalnym wyborem, który założysz podczas każdego rodzaju treningu. Wybieraj modele wykonane z delikatnego materiału, ale jednocześnie nie mogą być zbyt rozciągliwe. Jeżeli podczas treningu pas rozciągnie się zbyt mocno, nie będzie spełniał swojej funkcji. Jeżeli masz taką możliwość, wybieraj staniki z zapięciem na haftki, a nie wciągane przez głowę. Pamiętaj jednak o tym, aby wybrać odpowiedni rozmiar obwodu.

4/13

stanik

GAP Biustonosz sportowy ‚EXPOSED ELASTIC LOW IMPACT’ (146 zł) 71 zł

Staniki z usztywnianą miseczką

Staniki sportowe nie zawsze posiadają usztywniane miseczki. Jednak dla kobiet o większym biuście właśnie ten typ jest odpowiedni. Miękkie miseczki mogą niewystarczająco podtrzymać biust podczas intensywnego ruchu. Wybierając stanik sportowy z usztywnianą miseczką zwróć jednak uwagę, aby wykonany był z przewiewnego materiału. Podczas treningu będziesz się przecież pociła, a dzięki odpowiedniemu doborowi materiału nie będzie stanowiło to żadnego problemu.

5/13

stanik

SHOCK ABSORBER | Biustonosz sportowy 189 zł

 

Stanik z miękką miseczką

Stanik sportowy z miękką miseczką jest odpowiednim wyborem dla kobiet z małym biustem. Pod warunkiem, że odpowiednio dobierzesz rozmiar. Zazwyczaj wykonane są tak, aby pod ich wpływem piersi przylegały do ciała. Większość staników z miękką miseczką wykonana jest z delikatnych, przewiewnych materiałów.

6/13

stanik

ONLY PLAY | Biustonosz sportowy ‚MARTINE’ 104,60 zł

 

Staniki sportowe z fiszbinami

Nie wszystkie modele sportowych staników posiadają wbudowane fiszbiny. Jeżeli masz biust większych rozmiarów z pewnością wybór tego typu stanika nie zaszkodzi. Nie oznacza to oczywiście, że inny typ nie sprawdzi się w Twoim przypadku. Decydując się kupić stanik sportowy z fiszbinami, zwróć uwagę, aby otaczały całą pierś. Nie mogą ani na na nią zachodzić, ani przechodzić poza linię pach. Powinny również być tak wbudowane, aby nawet nie czuć ich obecności, a już z pewnością nie mogą wbijać się w piersi.

7/13stanik
ODLO Biustonosz sportowy (230,60 zł) 167,60 zł

Stanik z szerokimi szelkami

Szelki w stanikach sportowych pełnią bardzo ważną rolę. Podczas intensywnego ruchu to właśnie one odpowiadają za to, aby stanik nie przemieszczał się. Stanik sportowy z szerokimi szelkami na pewno w tym pomoże, szczególnie w sportach wymagających intensywnej pracy górnej części ciała.

8/13

staniki

Hey Honey Biustonosz sportowy  251,60 zł

 

Stanik w typie topu

Przedłużone w dolnej części staniki sportowe w typie bokserskiego topu są bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Przylegają do ciała stabilnie i pewnie, nie przesuwają się podczas ruchu. Wybierając stanik tego typu, zdecyduj się na taki, wykonany z przewiewnego materiału. Staniki w tym typie możesz znaleźć zarówno z usztywniona jak i miękką miseczką. Zazwyczaj posiadają również wygodne, szerokie szelki, krzyżujące się na plecach.

9/13

stanik

ASICS Biustonosz sportowy (146,60 zł) 87,80 zł

 

Staniki do biegania

Odrębną grupę bielizny sportowej stanowią modele dedykowane konkretnym dziedzinom sportu. Ich ogromną zaletą jest to, że dopasowują się do konkretnych wymagań i przeciążeń.  Jak na przykład stanik do biegania, który zdecydowanie mocniej przylega do biustu, ponieważ podczas intensywnego biegu narażony jest na bardzo duże przeciążenia, które regularnie powtarzane mogą powodować rozciąganie tkanki i deformację biustu.

10/13

stanik

NIKE | Biustonosz sportowy   146,60 zł

 

Stanik do jogi

Stanik do jogi nie musi mocno ściągać i unieruchamiać biustu, ale musi być wyjątkowo delikatny, aby zapewnić wygodę i możliwość wykonywania najbardziej skomplikowanych figur. Ważny jest również dobór odpowiedniego materiału. Lekkiego, przewiewnego, ale i delikatnego w dotyku.

11/13

stanik

Marika | Biustonosz sportowy ‚TRISHA’  104,60 zł

 

Biustonosz sportowy do tańca

Taniec jako dyscyplina sportowa zyskuje coraz większą rzeszę zwolenników. Jeżeli decydujesz się trenować właśnie taniec, musisz wiedzieć  jaki rodzaj bielizny będzie najlepszy. Stanik do tańca powinien być lekki, nie może krępować ruchu, musi również stabilnie przylegać do ciała, aby podczas najwymyślniejszych figur spełniać swoje zadanie.

12/13

stanik
 Skiny Biustonosz sportowy ‚Triangel Spacer Sensual Light’  138,20 zł

 

Stanik do fitnessu

Podczas fitnessu nasze ciało poddawane zostaje intensywnym przeciążeniom. Wybierając stanik do fitnessu zdecydowanie postaw na modele które stabilnie i mocno podtrzymają biust, a jednocześnie nie będą krępowały ruchów.

13/13
stanikMarika Biustonosz sportowy ‚CHRISSY’ (125,60 zł) 87,80 zł

 

Advertising


Advertising

Related Articles