Jak wybrać odpowiednią walizkę - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Jak wybrać odpowiednią walizkę

Zbliża się lato, a wraz z nim wakacje i czas wyjazdów. Aby urlop był w pełni udany, warto odpowiednie wcześnie wszystko przemyśleć i zaplanować. Jedną z ważniejszych kwestii o które trzeba zadbać jest bagaż. Czy wiece na co należy zwrócić uwagę wybierając odpowiedni model? Jeśli nie, tutaj znajdziecie odpowiedź. Zwrócimy uwagę na wszystkie, najważniejsze elementy, które trzeba sprawdzić decydując się na zakup walizki. Nowa i wysokiej klasy walizka nie musi jednak kosztować majątku. Mnóstwo markowych modeli można znaleźć w outletach. Na przykład na stronie Zalando Lounge znajdziecie walizki popularnych marek w cenach obniżonych nawet o 75%. Warto więc się pospieszyć, ponieważ na tego typu stronach zazwyczaj dostępne są pojedyncze sztuki, a więc kto pierwszy ten lepszy!

1/13

Samsonite – Walizka na kółkach (820 zł) 389 zł

 

1. Materiał

Pierwszą rzeczą na którą zwracamy wagę wybierając walizkę jest materiał z którego została wykonana. Powinien być trwały i odpowiednio chronić nasz bagaż przed uszkodzeniami. Na rynku dostępne są walizki miękkie, półtwarde i twarde. Czym się różnią?

2/13

Renoma – Walizka kabinowa (1085 zł) 279 zł

 

Walizki miękkie, wykonane są zazwyczaj ze wzmocnionych materiałów. Ich zaletą jest elastyczność, również podczas upadku nie musimy martwić się o pęknięcia czy wgniecenia korpusu walizki. Walizki półtwarde, wykonane  z poliwęglanu (polikarbonatu) lub polipropylenu również charakteryzują się elastycznością, choć mniejszą niż walizki miękkie.

3/13

 Delsey – Walizka na kółkach (475 zł) 185 zł

 

Do tego są bardzo lekkie, co jest istotne podczas podróży samolotem. Ostatnią grupę stanowią walizki twarde, wykonane najczęściej z tworzywa ABS. Dzięki sztywnemu korpusowi najlepiej chronią zawartość, jednak są również podatne na pęknięcia podczas upadków i nacisku oraz nie są rozciągliwe.

4/13

Delsey – Walizka na kółkach (735 zł) 269 zł

 

2. Waga

Waga to kolejny istotny element na który trzeba zwracać uwagę podczas wyboru walizki. Do lekkiej i poręcznej walizki jesteśmy w stanie spakować więcej rzeczy, a nasz kręgosłup nie ucierpi na tym zbyt mocno. Lekkie walizki będą najlepszym wyborem dla osób które często podróżują samolotem. W tych przypadkach często każdy gram jest na wagę złota.

5/13

RV Roncato – Walizka na kółkach (1045 zł) 369 zł

 

3. Kółka

Podczas zakupu walizki warto zwrócić uwagę na kółka. Jest to szczególnie ważne przy dużych walizkach, które zapakowane są po prostu ciężkie. Najlepszym wyborem są walizki z kauczukowymi kółeczkami. Te plastikowe są dużo słabsze i przy ciężkim bagażu mogą najzwyczajniej w świecie złamać się, a my zostaniemy z ciężka walizką w ręce.

6/13

Travelite – Walizka na kółkach (435 zł) 219 zł

 

Dobrym wyborem będą również kółka obracające się o 360 stopni. Znacznie ułatwiają manewrowanie walizką i w przeciwieństwie do walizek z kółkami zamontowanymi na stałe w jednym kierunku, sprawdzą się na różnych nawierzchniach. Nawet ciężki bagaż nie sprawi problemów w tego typu walizce, ponieważ nie musisz wkładać całej siły w ciągnięcie bagażu, popychając go lekko przed sobą nie poczujesz nawet, że masz go ze sobą.

7/13

Mandarina Duck – Walizka na kółkach (695 zł) 279 zł

 

4. Zamek

Wydawać by się mogło, że zwykły zamek nie odgrywa żadnej znaczącej roli w walizce. Nic bardziej mylnego. Na rynku dostępne są walizki na zatrzask lub zamek. Oba rodzaje mają swoje zalety, jednak walizki na zamek są zdecydowanie praktyczniejsze i mniej zawodne. Oczywiście, jeśli zainwestujesz w odpowiednią jakość wykonania. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, z czego zamek został wykonany. Najlepszym wyborem będzie oczywiście metal. Plastikowe zamki znacznie częściej ulegają uszkodzeniom, bo plastik do najtrwalszych materiałów nie należy.

8/13

RV Roncato – Walizka na kółkach (565 zł) 249 zł

 

A co z zamkiem szyfrującym? Czy warto inwestować w walizki w niego wyposażone? Według nas tak. Lecąc na wakacje warto zamknąć walizkę na zamek szyfrujący, jest to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie niż sam zamek. Nawet jeżeli nie często przewozicie coś cennego, nigdy nie wiadomo co może się zdarzyć w przyszłości.

9/13

RV Roncato – Walizka na kółkach (520 zł) 239 zł

 

5. Uchwyty

Ważnym elementem w wyposażeniu walizki jest uchwyt na teleskopowej rączce. Najważniejsze jest, aby rączka była odpowiedniej długości i płynnie się wysuwała. Jest to szczególnie ważne dla wysokich osób. Zbyt krótka rączka powoduje dyskomfort podczas prowadzenia walizki. Kupując walizkę z teleskopową rączką zwróć uwagę również czy posiada rączkę do noszenia walizki.

10/13

Bagstone – Zestaw walizek (3040 zł) 779 zł

 

6. Wnętrze

Odpowiednie wnętrze walizki jest bardzo ważne podczas pakowania. Jeżeli główna komora posiada mniejsze kieszonki zamykane na suwak, możesz pomieścić w nich drobne przedmioty czy kosmetyki. Gumowy pasek czy przegródka z siatki pomoże z kolei utrzymać zawartość walizki w jednym miejscu. Jest to ważne szczególnie, jeżeli zależy ci na tym, aby ubrania nie pomięły się w bagażu.

11/13

Bagstone – Walizka na kółkach (1085 zł) 279 zł

 

7.  Wygląd

Dla niektórych osób najważniejszym kryterium podczas wyboru swojego modelu jest to jak walizka się prezentuje. Dziś walizki są traktowane jako oryginalny gadżet. Mało kto wybiera uniwersalne, czarne walizki. Z reguły wybieramy kolorowe, oryginalne i charakterystyczne wzory. Taka walizka ma jedną ważną zaletę. Łatwo rozpoznać ją na lotniskowej taśmie wśród wielu bagaży.

12/13

RV Roncato – Walizka na kółkach (1090 zł) 389 zł

 

8. Cena

Podczas gdy dla jednych najważniejszym kryterium przy wyborze walizki jest jej wygląd, a dla innych aspekty techniczne, niektórzy zwracają szczególną uwagę na cenę. W tym miejscu warto wspomnieć, że decydując się na zakup walizki, warto rozglądnąć się w popularnych outletach. Można tam znaleźć mnóstwo markowych modeli w bardzo atrakcyjnych cenach. Jednym z takich miejsc, w którym często pojawiają się wysokiej klasy walizki jest strona Zalando Lounge. Bardzo często pojawiają się tam walizki w cenach obniżonych nawet o 75%.

13/13

Corinne Cobson – Walizka na kółkach (1085 zł) 279 zł
Advertising

Advertising

Related Articles