Czy motyw drewna w kuchni jest dobrym pomysłem? - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Czy motyw drewna w kuchni jest dobrym pomysłem?

Drewno jest bardzo wdzięcznym materiałem, który po pierwsze nigdy nie wychodzi z mody, a po drugie można je skomponować niemal ze wszystkim. Motyw drewna nadaje wnętrzom przytulny klimat. Dodatkowo, drewno pasuje zarówno do mniejszych jak i całkiem sporych pomieszczeń. Również kolorystka jest na tyle rozbudowana, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Od drewna malowanego na biało, poprzez surowe drewno w naturalnym kolorze, aż po deski w ciemniejszych odcieniach. Jeśli zastanawiasz się czy drewno w kuchni jest dobrym pomysłem, odpowiedź brzmi: OCZYWIŚCIE! Teraz pozostaje kwestia wyboru jak wkomponować je do Twojego wnętrza. Możliwości jest kilka, a to co wybierzesz zależy wyłącznie od Ciebie!

drewno

Źródło: bit.ly/2HsQnJ6

Meble z motywem drewna

Najprostszym sposobem na wprowadzenie motywu drewna do kuchni jest wybór mebli z naturalnego drewna. Nadają się one zarówno do wnętrz w stylu nowoczesnym jak i tych klasycznych i rustykalnych. Jeżeli drewniane meble nie przypadły ci do gustu możesz zdecydować się na zestawienie jasnych, gładkich frontów z drewnianymi blatami. Takie połączenie zawsze dobrze się prezentuje, a wnętrze wygląda lżej niż w przypadku mebli w całości wykonanych z drewna.

drewniane meble

Źródło: bit.ly/2HrEwei

Drewno na ścianach

Motyw drewna można z łatwością przemycić również na ścianach. Dzisiejsza technologia pozwala nawet na wyłożenie drewnem przestrzeni nad blatem kuchennym lub kuchenką. Tańszą propozycją będzie wyłożenie ścian popularnymi panelami ściennymi z motywem drewna. Warto również zastanowić się, czy chcesz wyłożyć nim całe ściany, czy może połączyć z innym materiałem, na przykład cegłą czy kamieniem naturalnym.

drewno na scianie

Źródło: bit.ly/2DtjXKJ

Drewniana wyspa

Jeśli nie przekonały cię powyższe propozycje, być może zainspiruje Cię drewniana wyspa. Wyspy same w sobie są ozdobą całego pomieszczenia. Odpowiednio zaaranżowane mogą również spełniać funkcję na przykład stołu. Jeśli zdecydujesz się na tę propozycję, możesz połączyć ją na przykład z prostymi, ciemnymi meblami. Wówczas wnętrze zyska nieco lekkości. Ta propozycja jest szczególnie polecana dla miłośników minimalistycznych wnętrz. Niewielka zmiana może odmienić całą kuchnię.

drewniana wyspa

Źródło: bit.ly/2T9bQYU

Drewniane elementy dekoracyjne

Ostatnią propozycją na wkomponowanie drewna do wystroju kuchni są drewniane dekoracje. Cudownie prezentują się na przykład drewniane belki pod sufitem lub filary. Możesz wykorzystać je jako podstawa oświetlenia. Ta propozycja przypadnie do gustu szczególnie miłośnikom wnętrz w stylu rustykalnym, jednak możesz połączyć ja również z kuchnią w stylu nowoczesnym lub klasycznym. Oprócz belek i filarów, do aranżacji Twojej kuchni możesz wkomponować drewniane stołki czy własnoręcznie przygotowane kwietniki z pnia ściętego drzewa.

drewniane bele

Źródło: bit.ly/2Hr45wj
Advertising


Advertising

Related Articles