Najbardziej pożądane modele okularów przeciwsłonecznych na wiosnę 2019 - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Najbardziej pożądane modele okularów przeciwsłonecznych na wiosnę 2019

 

Wybór okularów przeciwsłonecznych przez wiele kobiet jest bagatelizowany. Wydaje im się, że taki mały dodatek nie  może dużo zmienić w stylizacji. Nic bardziej mylnego! Wybierając okulary przeciwsłoneczne warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze muszą być odpowiednio dobrane do kształtu twarzy. Po drugie, muszą posiadać niezbędne filtry chroniące nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, a po trzecie, muszą wpisywać się w obowiązujące w danym sezonie trendy. Dziś przyjrzyjmy się jakie okulary są najmodniejszymi i najbardziej pożądanymi w sezonie wiosna/lato 2019. Wszystkie zaprezentowane modele znajdziecie na stronie Zalando Lounge, w atrakcyjnych cenach.

Okulary inspirowane odzieżą ochronną

Na pokazach mody na sezon wiosna/lato 2019 można znaleźć mnóstwo ubrań i dodatków inspirowanych odzieżą sportową i ochronną. Kombinezony ciężkie buty i kurtki inspirowane tymi sportowymi uzupełniają okulary wyglądające jak te stosowane przez kolarzy lub zainspirowane maskami i okularami ochronnymi mechaników. Duże, z grubymi oprawkami i kolorowymi lub mocno zaciemnionymi szkłami, tak będą wyglądały najmodniejsze okulary, jakie będziemy oglądali na ulicach.

Duże okulary z kwadratowymi oprawkami

1/16

1

CÉLINE Okulary przeciwsłoneczne  (1390 zł739 zł

Okulary z kolorowymi szkłami inspirowane rowerowymi okularami ochronnymi

2/16

2

POLAROID Okulary przeciwsłoneczne (385 zł155 zł

 

Klasyczne oprawki w formie kociego oka

Klasyczny model oprawek w stylu kociego oka króluje na ulicach od lat i nic nie wskazuje na to, aby coś miało mu zagrozić. Model wylansowany między innymi przez Merlin Monroe pojawia się w trendach modowych już co rok. W tym roku się to nie zmieni. W dalszym ciągu na ulicach i w stylizacjach największych projektantów okulary o charakterystycznym wydłużonym kształcie i górnym, zewnętrznym kąciku skierowanym ku górze będą jednym z hitów.

Okulary z oprawką w kształcie kociego oka i okrągłymi szkłami

3/16

3

MARC JACOBS Okulary przeciwsłoneczne (1255 zł369 zł

Okulary w kształcie kociego oka w modny zwierzęcy wzór

4/16

4

KATE SPADE NEW YORK SHIRA – Okulary przeciwsłoneczne (689 zł259 zł

 

Okulary w stylu lat 70’tych

Jak wiadomo, moda wciąż żyje i stare trendy regularnie powracają w całkiem nowych odsłonach. W tym sezonie doczekaliśmy się powrotu okularów w stylu lat 70’tych. Duże kwadratowe lub owalne oprawki najlepiej w jasnych lub intensywnych, jaskrawych barwach inspirowane stylem hipi to już must have tego sezonu. Pasują nie tylko do stylizacji w klimacie retro, teraz założysz je do wszystkiego. Ale ten model nie jest łatwy do noszenia. Aby nie przesadzić ze stylizacją, najlepiej dopasować je do lekko upiętych lub związanych włosów, dzięki czemu okulary będą mogły zaprezentować się w całej okazałości oraz z  minimalistycznymi dodatkami.

Kwadratowe okulary w stylu lat 70’tych

5/16

5

LANVIN Okulary przeciwsłoneczne (1195 zł359 zł

Owalne okulary z grubą oprawą w stylu lat 70’tych

6/16

6

MANGO GAFAS JULIETA – Okulary przeciwsłoneczne  (84 zł27 zł

 

Ponadczasowe lenonki

Okrągłe lenonki kojarzą się nam z kolorowymi stylizacjami w klimacie hipisowskim. Zazwyczaj proste, z kolorowymi szkłami świetnie spisywały się w stylizacjach tego typu. Teraz ten klasyczny model okularów powraca w wielkim stylu. Cienkie oprawki i okrągłe szkła wzbogacone zostały ozdobnymi elementami. Pojawiły się również w znacznie większej wersji. Wszystkie okulary przeciwsłoneczne z okrągłymi szkłami są jednak na topie i w najbliższych miesiącach będziemy oglądać je regularnie. Warto więc zadbać o to, aby mieć w swojej kolekcji podobny model.

Ozdobne okulary z okrągłymi szkłami

7/16

7

MARC JACOBS Okulary przeciwsłoneczne (955 zł319 zł

Duże okulary z okrągłymi szkłami

8/16

9

JEEPERS PEEPERS Okulary przeciwsłoneczne (129 zł42 zł

 

Okulary z wąskimi oprawkami

Obok dużych okularów przeciwsłonecznych inspirowanych odzieżą ochronną i tymi które noszone były w latach 70’tych, jako ciekawy kontrast pojawiają się małe okulary z wąskimi oprawkami. Im węższy model, tym lepiej. Jeszcze lepiej, jeżeli posiadają kolorowe szkła lub zdobione oprawy. Pociągłe lub  o geometrycznych kształtach okulary nie nadają się jednak dla wszystkich. Jeżeli masz twarz kwadratową lub pociągłą, taki model okularów jedynie pogłębi dysproporcje twarzy.

Okulary przeciwsłoneczne z wąskimi oprawkami

9/16

9

MANGO GAFAS – Okulary przeciwsłoneczne (69 zł33 zł

Okulary z wąskimi, geometrycznymi oprawkami

10/16

10

EXO EYEWEAR SEV SUNGLASSES – Okulary przeciwsłoneczne (229 zł115 zł

 

Okulary z płaską górą

Okulary z płasko ściętą górną krawędzią można uznać za swego rodzaju inspirację okularami ochronnymi. W tym jednak przypadku, nie mają wyglądać jedynie jak te modele, które mają głównie chronić nasze oczy w pracy albo podczas uprawiania sportu. Okulary z płasko ściętą górną krawędzią mają również nawiązywać do najmodniejszych modeli ostatnich sezonów. Najlepiej, aby wyglądały tak, jakby szkła zostały przecięte na pół, a cała górna część odrzucona. Okulary w tym stylu mogą posiadać szkła oprawione dookoła lub jedynie dolną część.

Kwadratowe okulary z płasko ściętą górną krawędzią

11/16

 

11

CÉLINE Okulary przeciwsłoneczne (1120 zł519 zł

Okulary przeciwsłoneczne z płasko ściętą górną krawędzią

12/16

12

MARC BY MARC JACOBS Okulary przeciwsłoneczne (675 zł219 zł

 

Awangardowe okulary w nieregularnych kształtach

W tym sezonie króluje również awangarda. Geometryczne kształty i nieregularne formy to to, co pożądane przez  stylistów i kreatorów mody. Jeśli lubisz eksperymenty i zabawa modą przychodzi ci z łatwością to jest to model stworzony dla ciebie. Okulary przeciwsłoneczne w awangardowych kształtach na pewno pozostaną z nami na dłużej.

Okulary przeciwsłoneczne w geometrycznym kształcie

13/16

13

MARC JACOBS Okulary przeciwsłoneczne (780 zł319 zł

Okulary przeciwsłoneczne w trójkątnym kształcie

14/16

 

14

MINT&BERRY Okulary przeciwsłoneczne  (84 zł21 zł

 

Aviatorki w stylu retro

Aviatorki to kolejny klasyk, który jest już z nami od wielu sezonów i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić. W tym sezonie przeszły jednak małą metamorfozę. Oprócz klasycznych aviatorek w cienkich oprawkach, kojarzących się ze stylem retro, modne są również modele z grubymi oprawkami. Najlepiej, jeśli są inspirowane sportowym stylem i z kolorowymi szkłami.

Klasyczne aviatorki

15/16

15

POLAROID Okulary przeciwsłoneczne (260 zł155 zł

Aviatorki z grubymi oprawkami

16/16

16

POLAROID Okulary przeciwsłoneczne (260 zł155 zł
Advertising


Advertising

Related Articles