Jak dobrać okulary do kształtu twarzy mężczyzn? - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy mężczyzn?

Jeszcze nie tak dawno okulary były niechcianym elementem garderoby zastępowanym często niewidocznymi soczewkami kontaktowymi. Ten zasłaniający twarz element przeszedł dużą metamorfozę na przestrzeni ostatnich lat i dzisiejsze okulary to część stylizacji, która dodaje tajemniczości, eksponuje urodę i wspaniale koryguje drobne niedoskonałości twarzy. Muszą być one jednak dobrze dobrane do naszej twarzy, co nie jest takie proste i oczywiste jak to się wydaje na pierwszy rzut oka ;). Mnóstwo okularów przeciwsłonecznych w różnych typach znajdziecie teraz na stronie Zalando Lounge i to w bardzo atrakcyjnych cenach.

Przed rozpoczęciem dobierania okularów, musisz zadać sobie pytanie jakiego kształtu jest twoja twarz, a gdy już to zrobisz, to kierując się naszymi wskazówkami z pewnością dokonasz najlepszego wyboru.

Twarz kwadratowa

Twarz prostokątna o mocno podkreślonych rysach, szerokim czole i silnie zarysowanej szczęce, dobrze wygląda w połączeniu z okularami o cienkich oprawkach, które dodają takiej twarzy odrobinę delikatności i subtelności. Dobrym wyborem będą tutaj też okulary pilotki i tak zwane okulary “kocie oko”, z końcami oprawek zadartymi nieco do góry.

Przy mocnej i kwadratowej żuchwie, złym wyborem będą okulary z grubymi kwadratowy oprawkami i w tym przypadku lepiej ich unikać.

Modele okularów dla twarzy kwadratowej:

Aviatorki

1/15

TOD’S Okulary przeciwsłoneczne (1090 zł)  279 zł

 

Okulary z okrągłymi oprawkami

2/15

GIVENCHY Okulary przeciwsłoneczne (1995 zł)  899 zł

 

Okulary w typie kociego oka

3/15

LANVIN Okulary przeciwsłoneczne(1995 zł)  899 zł

 

Twarz okrągła

O twarzy owalnej możemy mówić wówczas gdy jej proporcje zarówno pod względem długości jak i szerokości są zbliżone. Dzięki okularom posiadacze takiej twarzy mogą ją optycznie wyszczuplić. Wystarczy, że zdecydują się na okulary o kwadratowych lub prostokątnych oprawkach. Kanciaste kształty świetnie przełamują opływowe linie twarzy i czynią je bardziej wyrazistymi.

Posiadacze okrągłej twarzy zdecydowanie powinni unikać okularów o kształcie podobnym do kształtu twarzy. Odpadają więc wszystkie oprawy okrągłe, a także aviatorki.

Modele okularów dla twarzy okrągłej:

Okulary z kwadratową oprawą

4/15

 TOD’S Okulary przeciwsłoneczne (910 zł)  299 zł

 

Okulary w typie kociego oka

5/15

CALVIN KLEIN COLLECTION Okulary przeciwsłoneczne(915 zł)  219 zł

 

Okulary z grubą, kwadratową oprawą

6/15

TOD’S Okulary przeciwsłoneczne (995 zł)  249 zł

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna to taka, gdy mamy szpiczasty podbródek i dosyć szerokie czoło i kości policzkowe. Dobierając okulary do twarzy trójkątnej, należy trzymać się jednej głównej zasady, okulary nie powinny dodatkowo rozszerzać linii czoła, dlatego najlepszym wyborem będą okulary z metalową, delikatną oprawą jak i te okrągłe. Ważne aby górna krawędź nie była szersza od czoła.

Modele okularów dla twarzy trójkątnej:

Okulary z cienką kwadratową oprawą

7/15

GIVENCHY Okulary przeciwsłoneczne  (1125 zł) 419 zł

 

Okulary z owalną oprawą

7/15

S.T. DUPONT Okulary przeciwsłoneczne (1500 zł) 459 zł

 

Pilotki

9/15

3.1 PHILLIP LIM Okulary przeciwsłoneczne (1130 zł) 469 zł

 

Twarz w kształcie serca

Twarz w kształcie serca to ten typ, gdy czoło, kości policzkowe są dosyć szerokie i rozbudowane, a broda łągodnie się zwęża. Posiadacze twarzy w kształcie serca powinni trzymać się tej samej zasady, co posiadacze twarzy trójkątnych, trzeba unikać dodatkowego poszerzania górnej linii czoła. Odpowiednim wyborem będą więc okulary okrągłe, pilotki i  takie w delikatnych, kwadratowych oprawach.

Modele okularów dla twarzy w kształcie serca:

Pilotki

10/15

 3.1 PHILLIP LIM Okulary przeciwsłoneczne – ciemnobrązowy (1130 zł) 399 zł

 

Okulary z okrągłą oprawą

11/15

BALLY Okulary przeciwsłoneczne (910 zł) 299 zł

 

Okulary z kwartową oprawą

12/15

PORSCHE DESIGN Okulary przeciwsłoneczne (1780 zł) 449 zł

Twarz podłużna i owalna

Twarz podłużna i owalna charakteryzuje się najlepszymi proporcjami dlatego daje stosunkowo duże możliwości doboru okularów, bo do tych twarzy pasuje najwięcej kształtów okularów. Najważniejszą zasadą, której trzeba się trzymać to dobierać takie okulary, które optycznie skrócą twarz, albo zmniejszą jej owal. Świetnie spiszą się tutaj okulary z jednakową wysokością na całej długości frontu. Świetnym wyborem będą też okulary owalne i o geometrycznych kształtach.

Modele okularów dla twarzy owalnej:

Okulary z kwadratowymi oprawkami

13/15

LANVIN Okulary przeciwsłoneczne (1065 zł) 329 zł

 

Okulary z owalnymi oprawkami

14/15

PORSCHE DESIGN Okulary przeciwsłoneczne (865 zł) 269 zł

 

Okulary z kanciastymi oprawkami

15/15

PORSCHE DESIGN Okulary przeciwsłoneczne (865 zł) 239 zł

 

Advertising


Advertising

Related Articles