Pij wodę z cytryną przez 7 dni i sprawdź co się stanie - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Pij wodę z cytryną przez 7 dni i sprawdź co się stanie

Z każdej strony słyszymy, żeby codziennie pić wodę z cytryną. Możesz się zastanawiać, czy jest to prawda czy tylko mit. Zaleca się ją pić, kiedy chcesz schudnąć lub zapobiec chorobom, także nowotworowym. Chociaż nie jesteśmy w stanie szczerze przyznać, że ten napój jest w stanie wyleczyć z każdej choroby. Możemy jedynie stwierdzić, że jest cholernie dobry.

Największą zaletą picia wody z cytryną jest przepis, który zależy tylko od ciebie. W przygotowaniu napoju używasz tyle cytryny ile lubisz. Do napoju możesz dołożyć także inne dodatki, takie jak: mięta, miód lub owoce. Wodę z cytryną można spożywać na ciepło lub zimno, w zależności od Twojego wyboru.

Jednak, w oparciu stwierdzenia specjalistów od żywienia, aby czerpać największe korzyści tego napoju, jest picie szklanki ciepłej wody z 1/2 cytryny ze skórką i pokrojonej w cienkie plasterki. Nie musisz zjadać plasterków cytryny, jednak skórka cytryny zawiera cenne polifenole. Są to związki przeciwutleniające, które wspomagają odchudzanie. Wrzucenie plasterków cytryny do ciepłej wody pomaga wyodrębnić więcej polifenoli niż w zimnej wodzie.

Jakie są inne potencjalne korzyści płynące z codziennego picia wody z cytryną? Jest ich wiele, a kilka z nich, np. nr 3 i 7 sprawiają, że picie wody jest warte zachodu. Oprócz kilku najlepszych korzyści, powiemy Ci również kilka mitów na temat wody z dodatkiem cytryny.

Advertising

Następna

Advertising

Related Articles