Najmodniejsze pomysły na aranżacje ozdobnej ściany - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Najmodniejsze pomysły na aranżacje ozdobnej ściany

Wydawać by się mogło, że prosta ściana nie może nam zaoferować nic więcej niż tylko podział pomieszczeń. Do niedawna jedynym sposobem na jej dekorację było pomalowanie na modny kolor lub powieszenie na niej obrazów, ozdobnych kinkietów lub innych pamiątek. Dziś w nowoczesnych wnętrzach ściana może stanowić znacznie więcej. Może być piękna, niespotykana, a nawet stać się ozdobą całego mieszkania! Jak tego dokonać? Wykorzystać którąś z naszych inspiracji!

Zielona ściana

Miłośnicy zieleni i roślin będą zachwyceni naszą pierwszą propozycją! Zielona ściana pełna roślin świetnie sprawdzi się w mieszkaniu. Wybierając rośliny, postaw na małe sukulenty, aby nie przeciążać konstrukcji. Warto również przemyśleć kwestię nawadniania roślin. Taja ściana najlepiej sprawdzi się więc w łazience.

 

zielona

Źródło: bit.ly/2SLbNWq

 

Zacieki na ścianach

Ściany można pomalować na różne, ciekawe sposoby. Na przykład w nowoczesnym mieszkaniu ściana z zaciekami będzie się wyróżniała i stanie się prawdziwą ozdobą. Wybierając tego typu ozdobę dobierz odpowiednio pasujące do siebie kolory. Na przykład czerń i biel. Będą pasowały do każdego wnętrza, dodatkowo tego typu zdobienia są bardzo proste do wykonania, wystarczy zwykła strzykawka i farba.

 

czarna

Źródło: bit.ly/2SOphAL

 

Tapeta niczym mural

Tapety są piękną ozdobą na ścianę. Spójrzcie tylko na tę propozycję. Czy patrząc na nią nie wydaje wam się jakbyście rzeczywiście znajdowali się wśród pachnących kwiatów? Tapety dziś dostępne na rynku wyglądają jakby były ręcznie malowane. Prawdziwe arcydzieła.

 

tapeta

Źródło: bit.ly/2Sxyw8W

 

Listwy

Listwy ozdobne to tani sposób na dodanie swoim wnętrzom nuty elegancji. Możesz ułożyć je w najróżniejsze kształty, na przykład jak ramy do obrazów. Listwy mogą również pomóc Ci wydzielić strefy w mieszkaniu. Piękne i praktyczne rozwiązanie prawda?

 

listwy

Źródło: bit.ly/2Dxu1Bc

 

Drewno na ścianie

Drewno jest ponadczasowym elementem w aranżacji wnętrz. Dlatego warto spróbować wykorzystać je do obłożenia ścian. Spójrzcie tylko na tę propozycję. Ściana wygląda jednocześnie elegancko i nowocześnie. Taki pomysł szczególnie dobrze będzie prezentował się we wnętrzach urządzonych w stylu rustykalnym lub industrialnym. Jednak wybierając odpowiednie panele, możesz ozdobić w ten sposób nawet eleganckie wnętrza.

 

drewno

Źródło: bit.ly/2X1QVt6

 

Abstrakcja na ścianie

Abstrakcję znamy z wielu obrazów, a co powiecie na przeniesienie jej bezpośrednio na ścianę? Będzie wtedy wyglądała jak ogromne dzieło sztuki! Wykonanie takiej ściany również nie jest trudne! Wystarczy odrobina wyobraźni i kilka kolorów farb do ścian. Dodatkowo podczas tworzenia tego typu zdobienia można się świetnie bawić!

 

abstrakcja

Źródło: bit.ly/2X0INJq

 

Ozdobne listewki

Co powiecie na zdobienie tego typu? To coś dla tych, którzy nie mogą zdecydować się pomiędzy drewnem a ozdobnymi listwami. Taką instalację możesz zamontować bezpośrednio do ściany lub stworzyć z niej ściankę działową. Ta druga propozycja świetnie sprawdzi się szczególnie w małych wnętrzach.

 

drewno

Źródło:bit.ly/2BAyp1W

 

Rzeźby na ścianach

Marzysz aby Twoje ściany wyglądały jak wystawa w muzeum lub rzeźbione ściany w wielkich pałacach? Teraz to wcale nie jest takie trudne! Wystarczy trochę gipsu i wyobraźni. Stwórz dowolną kompozycję za pomocą gotowych wzorów do wytłaczania lub własnoręcznie wyrzeźb wymarzony wzór.

 

tłoczenia

Źródło: bit.ly/2SuP817

 

Cegła

Cegła na ścianie może sprawić, że Twoja ściana stanie się prawdziwą ozdobą. Szczególnie dobrze prezentuje się we wnętrzach industrialnych i rustykalnych. Nie musisz murować całej ściany od nowa aby osiągnąć wymarzony efekt, Teraz dostępne są na przykład płytki lub tapety imitujące efekt starej cegły.

 

cegła

Źródło: bit.ly/2SuP817

 

Advertising


Advertising

Related Articles