Najmodniejsze dodatki i akcesoria do pokoju dziecięcego - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Najmodniejsze dodatki i akcesoria do pokoju dziecięcego

Urządzanie pokoju dziecięcego nie jest prostą sprawą. Z jednej strony musi być to miejsce funkcjonalne, w którym maluch będzie mógł się bawić jak i wypoczywać, z drugiej musi się naszym pociechom po prostu podobać. Czasami warto popuścić wodze fantazji i nie trzymać się sztywno zasad stylu w którym urządzamy całe mieszkanie. Pamiętajmy, że pokój dziecięcy rządzi się zupełnie odmiennymi prawami niż reszta pomieszczeń. Ma to być magiczna kraina w której nasi najmniejsi będą mogli rozwijać swoją wyobraźnię. Spójrzcie jakie dodatki i akcesoria najlepiej się do tego nadadzą.

Pomysłowe łóżka

Łóżko jest bardzo ważną częścią aranżacji pokoju dziecięcego. Najważniejsze, żeby miało jakąś  fantazyjną formę i było bezpieczne i wygodne. To właśnie w nim nasze dziecko będzie śniło i wypoczywało. Czy to ogromna huśtawka, domek czy samochód, warto dopasować je do reszty wystroju i zainteresować naszego dziecka. W końcu żaden chłopiec nie będzie chciał spać w łóżku na kształt karocy.

 

łóżko

Źródło: bit.ly/2HS88SD

 

Baldachim

Jest to propozycja przeznaczona szczególnie do pokojów małych księżniczek. Każda z nich będzie zachwycona, gdy zobaczy takie wspaniałe miejsce do zabawy. Baldachim możesz również powiesić nad łóżkiem tworząc łóżko godne prawdziwej księżniczki. Jeżeli zdecydujesz się na zakup podobnych zasłonek, wybieraj lekkie materiały, które będą zapewniały swobodny przepływ powietrza.

 

baldachim

Źródło: bit.ly/2GbcEJ7

 

Tipi

Kolejną wspaniałą propozycją dla wszystkich dzieci jest Tipi. Sprawdzi się zarówno dla chłopców do zabawy w Indian, jak i dla dziewczynek. Może być również idealnym miejscem na popołudniową drzemkę. Namiot tipi dostępny jest w różnych kolorach, dzięki czemu dopasujesz go do każdego pokoju.

tipi

Źródło: bit.ly/2S1xOAV

 

Materiałowe kule, pompony i aplikacje na ścianę z filcu

W ostatnim czasie bardzo modne stały się ozdobne pompony, kule czy filcowe aplikacje na ścianę. Nadają one wnętrzu bajkowego charakteru i przytulnego klimatu. Szczególnie modne jest wykorzystywanie łańcuchów cottonballs. Jest to już niemal obowiązkowy element każdego pokoju dziecięcego.

 

ozdoby

Źródło:bit.ly/2MDqJ3g

 

Lampka latający miś

Oświetlenie w pokoju dziecięcym musi spełniać dwie funkcje. Po pierwsze musi odpowiednio oświetlać całe pomieszczenie, a po drugie i dla naszych pociech prawdopodobnie ważniejsze, musi pięknie wyglądać. Ta  lampa w kształcie latajacego balonu  spełnia obie. Na rynku dostępne są również różnokształtne kinkiety, nadające się jako lampki nocne lub wymyślne lampki stołowe.

lampka

Źródło: Etsy.com
Advertising


Advertising

Related Articles