Znasz francuski styl rustykalny? Koniecznie go poznaj! - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Znasz francuski styl rustykalny? Koniecznie go poznaj!

Zamknij oczy i wyobraź sobie Prowansję. Skąpane w promieniach słońca pola lawendy, wiejskie urokliwe domki. To właśnie główna inspiracja dla francuskiego stylu rustykalnego. Co ciekawe, styl ten pasuje równie dobrze do domu na wsi, jak i do starej kamienicy. Najważniejsze są w nim naturalne materiały zestawione z kontrastującymi teksturami i barwami. Jak wygląda wnętrze urządzone w tym stylu? Jakie dekoracje do niego pasują? Zaraz się przekonasz.

Postarzane malowane drewno

 

Źródło: Pinterest

 

We francuskim stylu rustykalnym stawiamy na kolory ziemi i przecierane drewno „z historią”. Pojawiają się jednak akcenty kolorowe: kobaltowy błękit i inne barwy morskie, słoneczny żółty, ciepłe złoto, rdzawy pomarańcz oraz zieleń. Doskonałym sposobem na wprowadzenie ich do wnętrza jest na przykład umieszczenie w nim stylizowanej, pomalowanej na niebiesko komody. Tego typu „rękodzieła” często są do kupienia w Internecie, w serwisach z dekoracjami hand-made, np. Etsy.

Lawendowe dekoracje

 

Źródło: Pinterest

 

Ponieważ styl francuski kojarzy się z Prowansją, nie może tutaj zabraknąć wszechobecnej lawendy. Najprostszym sposobem jest uczynienie tej rośliny elementem dekoracji. Żeby pięknie komponowała się z resztą rustykalnej aranżacji, bukieciki z lawendy możemy umieścić na przykład w skrzynkach z postarzanego drewna.

Akcesoria kuchenne z motywem lawendy

 

dzbanek na mleko z lawendą

Źródło: Zalando Lounge

 

Motyw lawendy możesz uwzględnić także w dodatkach kuchennych (np. dzbankach, zastawie). Na przykład dzbanek ze zdjęcia poniżej  można kupić na Zalando Lounge. Trzeba tylko trafić na odpowiednią akcję promocyjną, ponieważ kampanie dekoracji premium w Zalando trwają nie dłużej, niż 2-3 dni, a produkty tam dostępne są limitowane.

Pościel z motywem kwiatowym i zwierzęcym

 

Źródło: Pinterest

 

Sposób na sypialnię we francuskim stylu rustykalnym? Pościel z motywem kwiatowym. Koniecznie uporządkowanym, najlepiej w czerwonych barwach.  Charakterystyczne dla tego stylu są również tekstylia przedstawiające zwierzęta hodowane na wsi: najlepiej ptactwo.

Francuska kuchnia w słonecznych barwach

 

Źródło: Pinterest

 

A jeśli planujesz metamorfozę większą, niż tylko wymiana dodatków, nadasz swojej kuchni rustykalnego francuskiego charakteru, przemalowując meble na przykład na słoneczny żółty kolor lub morski błękit. Efekt murowany!

;