Znasz francuski styl rustykalny? Koniecznie go poznaj! - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Znasz francuski styl rustykalny? Koniecznie go poznaj!

Zamknij oczy i wyobraź sobie Prowansję. Skąpane w promieniach słońca pola lawendy, wiejskie urokliwe domki. To właśnie główna inspiracja dla francuskiego stylu rustykalnego. Co ciekawe, styl ten pasuje równie dobrze do domu na wsi, jak i do starej kamienicy. Najważniejsze są w nim naturalne materiały zestawione z kontrastującymi teksturami i barwami. Jak wygląda wnętrze urządzone w tym stylu? Jakie dekoracje do niego pasują? Zaraz się przekonasz.

Postarzane malowane drewno

 

Źródło: Pinterest

 

We francuskim stylu rustykalnym stawiamy na kolory ziemi i przecierane drewno „z historią”. Pojawiają się jednak akcenty kolorowe: kobaltowy błękit i inne barwy morskie, słoneczny żółty, ciepłe złoto, rdzawy pomarańcz oraz zieleń. Doskonałym sposobem na wprowadzenie ich do wnętrza jest na przykład umieszczenie w nim stylizowanej, pomalowanej na niebiesko komody. Tego typu „rękodzieła” często są do kupienia w Internecie, w serwisach z dekoracjami hand-made, np. Etsy.

Lawendowe dekoracje

 

Źródło: Pinterest

 

Ponieważ styl francuski kojarzy się z Prowansją, nie może tutaj zabraknąć wszechobecnej lawendy. Najprostszym sposobem jest uczynienie tej rośliny elementem dekoracji. Żeby pięknie komponowała się z resztą rustykalnej aranżacji, bukieciki z lawendy możemy umieścić na przykład w skrzynkach z postarzanego drewna.

Akcesoria kuchenne z motywem lawendy

 

dzbanek na mleko z lawendą

Źródło: Zalando Lounge

 

Motyw lawendy możesz uwzględnić także w dodatkach kuchennych (np. dzbankach, zastawie). Na przykład dzbanek ze zdjęcia poniżej  można kupić na Zalando Lounge. Trzeba tylko trafić na odpowiednią akcję promocyjną, ponieważ kampanie dekoracji premium w Zalando trwają nie dłużej, niż 2-3 dni, a produkty tam dostępne są limitowane.

Pościel z motywem kwiatowym i zwierzęcym

 

Źródło: Pinterest

 

Sposób na sypialnię we francuskim stylu rustykalnym? Pościel z motywem kwiatowym. Koniecznie uporządkowanym, najlepiej w czerwonych barwach.  Charakterystyczne dla tego stylu są również tekstylia przedstawiające zwierzęta hodowane na wsi: najlepiej ptactwo.

Francuska kuchnia w słonecznych barwach

 

Źródło: Pinterest

 

A jeśli planujesz metamorfozę większą, niż tylko wymiana dodatków, nadasz swojej kuchni rustykalnego francuskiego charakteru, przemalowując meble na przykład na słoneczny żółty kolor lub morski błękit. Efekt murowany!

Advertising


Advertising

Related Articles