6 pomysłów na drzwi ze szprosami we wnętrzach - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

6 pomysłów na drzwi ze szprosami we wnętrzach

Drzwi ze szprosami zazwyczaj kojarzone są z surowym stylem industrialnym, ale ze względu na swoje walory dekoracyjne i praktyczne, zagościły na dobre we wielu nie tylko loftowych aranżacjach. Przeszklone skrzydła drzwiowe z metalowymi elementami wspaniale dzielą przestrzeń, nie blokując przepływu światła. To szczególnie istotne w małych i ciemnych pomieszczeniach. Jak wprowadzić ten modny akcent do swojego wnętrza? Oto kilka inspiracji.

Drzwi w stylu loft w sypialni

 

drzwi ze szprosami w sypialni

Źródło: Pinterest

 

Często zdarza się, że sypialnia, prócz swojej pierwotnej funkcji, musi spełniać jeszcze kilka innych zadań. Jeśli chcemy oddzielić strefę wypoczynku od na przykład małego gabineciku lub toaletki, drzwi ze szprosami sprawdzą się idealnie. Nie zajmują dużo miejsca, ani nie zaburzają przepływu naturalnego światła w pomieszczeniu. W tej sypialni uzyskano bardziej intymny klimat poprzez powieszenie tuż przy drzwiach zwiewnej białej zasłony. Przestronnie, przytulnie i schludnie. My jesteśmy na tak!

Szkło i szprosy to świetny sposób na poddasze

drzwi ze szprosami na poddaszu

Źródło: Pinterest

 

Skosy… Udręka każdego, kto musi zmierzyć się z niełatwym zadaniem, jak funkcjonalnie urządzić poddasze. W tej ograniczonej przestrzeni każdy centymetr kwadratowy ma znaczenie. Projektant tego wnętrza doskonale zdawał sobie z tego sprawę. Loftowe przeszklenia, idealnie dopasowane do kształtu ścian, pozwoliły wydzielić na poddaszu strefę dzienną oraz sypialnianą. Nie blokują przepływu światła, dzięki czemu całe wnętrze wygląda harmonijnie i przestronnie.

Gdy musisz zmieścić kilka pomieszczeń w jednej kawalerce…

 

szkło i metalowe szprosy w pokoju dziennym

Źródło: Pinterest

 

Ręka do góry, kto zaczynał „pójście na swoje” od jednopokojowej kawalerki. Drzwi ze szprosami to doskonały sposób na wydzielenie w takim wielofunkcyjnym pomieszczeniu stref. Można na przykład za ich pomocą oddzielić część dzienną od sypialni lub aneks kuchenny od części wypoczynkowej. A wszystko to bez zabierania tak cennej w małym mieszkaniu przestrzeni.

Drzwi w stylu loft w łazience

 

szklane drzwi ze szprosami w łazience

Źródło: Pinterest

 

Sposób na stylową kabinę prysznicową? Wymiana zwykłych drzwi prysznicowych na ich przeszkloną wersję z loftowymi szprosami. Jedna mała zmiana, a zwykła łazienka od razu nabierze designerskiego charakteru.

Salon z aneksem kuchennym? Mamy na niego pomysł!

 

szklane drzwi ze szprosami w kuchni

Źródło: Pinterest

 

To aranżacja z cyklu „mieć ciastko i zjeść ciastko”. Aneks kuchenny w salonie dzięki industrialnym przeszkleniom może pełnić tę samą funkcję, co osobna kuchnia. Jeśli nie chcesz, żeby zapachy z gotowania przedostawały się na zewnątrz, po prostu zamknij drzwi. Dzięki temu, że są zrobione ze szkła, nie pomniejszą optycznie pomieszczenia.

Czarne szprosy? Niekoniecznie!

 

szklane drzwi z białymi szprosami

Źródło: Pinterest

 

A jeśli uważasz, że czarne szprosy są zbyt mocnym akcentem w twoim wnętrzu, postaw na ich białą wersję. Spełni dokładnie te same funkcje, co popularny oryginał, bez odciągania uwagi od innych elementów wystroju. Prawda, że takie drzwi wyglądają równie pięknie?

Advertising


Advertising

Related Articles