Jak sprytnie urządzić małe mieszkanie - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Jak sprytnie urządzić małe mieszkanie

Masz małe mieszkanie i szukasz sposobu aby wygospodarować w nim jak najwięcej miejsca? To świetnie się składa! Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą przypaść Ci do gustu. Dzięki nim zaoszczędzisz sporo miejsca, które w małych mieszkaniach jest szczególnie cenne. Pomożemy Ci urządzić Twoje wnętrza tak, aby były przestronne i nowoczesne, a jednocześnie pomieściły wszystkie Twoje skarby.

Rozkładane blaty

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie miejsca w domu jest wykorzystanie rozkładanych blatów. Czy to biurko czy stolik, kiedy akurat jest Ci potrzebny, rozłożysz go, a po skończonej pracy składasz zaoszczędzając mnóstwo miejsca. Spójrz na przykład na to rozkładane biurko wykonane z drewnianej półki. Wygląda pięknie a po złożeniu nikt by nie przypuszczał co kryje w środku.

rozkładane blaty

Źródło: bit.ly/2CPluJs

Piętrowe łóżko

Łóżka zajmują mnóstwo miejsca. A co powiecie na łóżko piętrowe? Chyba każdy z nas marzył o takim w dzieciństwie. Teraz marzenia mogą się spełnić. Dodatkowo dzięki temu rozwiązaniu zyskasz mnóstwo przestrzeni. Pod takim łóżkiem ustaw kanapę czy biurko albo całą szafę z ubraniami. Jeśli obawiasz się, że drabinka będzie Ci przeszkadzała, możesz wybrać taką, która będzie się składała w ciągu dnia, a kiedy będzie potrzebna z łatwością ją wsuniesz.

łóżko

Źródło: bit.ly/2RkWoXX

Zrezygnuj ze ścianek działowych

Ścianki działowe optycznie zmniejszają pomieszczenie. Jeżeli chcesz uzyskać odwrotny efekt, zrezygnuj z nich. Zamiast tego postaw wysokie regały, które dodatkowo pomieszczą mnóstwo rzeczy. Jeżeli regały Cię nie przekonują, zdecyduj się na przeszklone ścianki. Zapewnią poczucie intymności, a jednocześnie nie zagracą pomieszczenia.

ścianki

Źródło: bit.ly/2WzBgkO

Schowki, schoweczki

W małych mieszkaniach liczy się każde miejsce. Wykorzystaj więc nawet najmniejszą przestrzeń do przechowywania ubrań, książek czy innych niezbędnych rzeczy. Idealnym pomysłem będzie wykonanie licznych schowków, w podłodze, ścianach czy pod łóżkiem. Możesz również wykonać podesty które podwyższą podłogę, a dzięki temu zyskasz mnóstwo schowków.

schowki

Źródło: bit.ly/2B838DA

Półki pod sam sufit

Kolejną propozycją do małych mieszkań jest umieszczanie półek pod sam sufit. Czy to regały czy podwieszane półki, Ustawisz na nich książki, kwiaty, pamiątki czy inne bibeloty. Pomieścisz w nich nawet największe zbiory książek.

regały

Źródło: bit.ly/2CPnMs7
Advertising


Advertising

Related Articles