Meble DIY, czyli jak za niewielką cenę odmienić swój dom - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Meble DIY, czyli jak za niewielką cenę odmienić swój dom

Chcesz odmienić swój dom ale brakuje Ci funduszy? Nic straconego! Wykorzystując tanie materiały możesz stworzyć swoje własne meble. Internet jest pełen propozycji które zupełnie odmienią Twoje wnętrza. Wybraliśmy te najlepsze, które naszym zdaniem są godne polecenia i naśladowania. Prześledźcie je dokładnie, może któryś z nich przypadnie Ci do gustu?

Łóżko z palet

Najprostszą propozycją DIY, która zupełnie odmieni Twoją sypialnię jest łóżko wykonane z palet. Palety są bardzo wdzięcznym materiałem do przygotowania mebli. Z łatwością można je łączyć, szybko tworząc meble. Do tego możesz pomalować je na dowolny kolor. Takie łóżko może stać się podstawą sypialni w stylu skandynawskim. Dodaj kilka białych dodatków, jak na przykład prosty stolik, również przygotowany z palet i gotowe. Jak widać łóżko z palet wkomponuje się również do sypialni w stylu glamour. Wszystko jest tu kwestią dodatków.

łóżko

Źródło: bit.ly/2RNpfcB

Stolik z palet

Jeżeli już jesteśmy przy paletach, musimy wspomnieć o stolikach, które można stworzyć przy ich użyciu. Spójrzcie tylko na nie! Piękne, efektowne i jakie proste do zrobienia! Wystarczą dwie palety, kilka wkrętów i deseczki do zrobienia nóżek. Możesz także zrobić je z gotowych kółek. Blat takiego stolika może pozostać w niezmienionej formie, albo inną alternatywą jest przyklejenie szklanej szyby, dzięki czemu powierzchnia będzie bardziej stabilna.

stolik

Źródło: bit.ly/2B5xPJw

Regał z drabiny

W piwnicy trzymasz starą drewnianą drabinę? Zrób z niej stylowy regał. Połącz stopnie prostymi deskami i gotowe! Taki regał nada się zarówno do kuchni, salonu jak i nawet do łazienki. Drabina jest na tyle stabilna że możesz ustawić na niej książki czy też doniczki z kwiatami. Nam najbardziej przypadł do gustu pomysł wykorzystujący drabinę w łazience jako półkę na ręczniki i inne drobiazgi.

drabina

Źródło: bit.ly/2Wj5jgs

Kwietnik z rur metalowych

Jeśli jesteś miłośnikiem roślin i brakuje ci już powierzchni aby je ustawiać, zrób prosty kwietnik. Potrzebujesz jedynie kilu rur, drewnianej podstawy i sznurków, z których stworzysz plecionki do umieszczenia w nich doniczek. Możesz również połączyć podstawę z drewnianymi skrzyniami, dzięki czemu zyskasz jeszcze więcej miejsca na kwiaty.

Źródło: bit.ly/2Tg2ZEP

Konsola z drewnianych skrzynek

Jeżeli marzysz o nowej, pięknej konsoli, to z pewnością wiesz ile taki mebel może kosztować. Możesz również przygotować go samodzielnie. Wystarczy do tego kilka drewnianych skrzynek. Połącz je ze sobą a blat zrób ze starej okiennicy lub zwykłych desek. Całość pomaluj na wybrany kolor i gotowe. Możesz już ustawić doniczki z kwiatami, lampy, ramki ze zdjęciami czy inne dowolnie wybrane dodatki.

skrzynki

Źródło: bit.ly/2S5G9CF
Advertising


Advertising

Related Articles