Jak urządzić modne wnętrze. Trendy na 2019 rok - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Jak urządzić modne wnętrze. Trendy na 2019 rok

Za nami najważniejsze targi wnętrzarskie. Można na nich było zapoznać się z trendami które w 2019 roku będą obowiązywały w wystroju wnętrz. Jeżeli jesteście ciekawi jak urządzić swoje mieszkanie zgodnie z najnowszymi wytycznymi, my wam to podpowiemy. Od kolorów, poprzez materiały, aż po dodatki. Wspólnie przebrniemy przez wszystkie wybory. Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu tego artykułu nie będziecie mieć więcej wątpliwości dotyczących aranżacji waszego mieszkania.

Pastelowe kolory i barwy natury

Zacznijmy od tego, jakie kolory będą najmodniejszymi w tym roku. Wnętrza powinny być utrzymane w jasnych, pastelowych barwach. Pasuje wszystko co kojarzy się nam z naturą. Ciepłe brązy, beże, odcienie morelowe i przybrudzone róże będą najlepszym wyborem. Monotonię przełamywać będą mocne akcenty, które powinny być tak wkomponowane aby nie zdominować pomieszczenia. Do tej roli idealne będą barwy kojarzące nam się z kamieniami szlachetnymi czyli mocna rubinowa czerwień wpadająca w bordo, szmaragdowa zieleń, ciemny fiolet i granat. Pozostaje z nami również elegancka czerń, która sprawdzi się w aranżacji kuchni i łazienek.

pastele

Źródło: bit.ly/2Mv0sUW

Naturalny kamień

W tym roku z pewnością nie rozstaniemy się z naturalnym kamieniem i nieco tańszą wersją czyli lastryko. Choć do niedawna kojarzone było z tandetą, teraz jest hitem w wystroju wnętrz. Zarówno naturalny kamień jak i lastryko będą dominowały w naszych kuchniach. Dobrze, jeżeli połączymy je z ciemnymi meblami. Stworzą wówczas klimat luksusu i przepychu. Dodatkiem do tego zestawu będą wszelkie metalowe elementy. Czy to miedziane czy mosiężne elementy dekoracyjne czy nawet żyrandole świetnie będą pasowały do kamieni i ciemnych mebli.

lastriko

Źródło: bit.ly/2FM4iZb

Obłe kształty

Rok 2019 będzie należał do mebli o obłych kształtach. Wysokie nóżki w prostych i minimalistycznych meblach będą zastąpione meblami bez nóżek lub na masywnych metalowych podstawach. Kanapy i fotele powinny mieć jak najbardziej zaokrąglone kształty i najlepiej aby pokryte były mnóstwem ozdobnych poduszek. Dominować będą stoły okrągłe wykonane z połączenia ciemnego drewna i metalu lub naturalnego kamienia.

kształty

Źródło: bit.ly/2RdOsHV

Łączymy to, co na pozór do siebie nie pasuje

Ten rok  będzie upływał pod znakiem łączenia ze sobą materiałów, których do tej pory nie odważylibyśmy się ze sobą zestawiać. Delikatne słomkowe lub papierowe abażury będą komponowały się z ciężkimi skórzanymi kanapami, na których mogą znaleźć się poduszki w poszewkach zarówno z delikatnej satyny jak i weluru, a na masywnym kamiennym stole pięknie prezentowała będzie się koronkowa serwetka.

połączenia

Źródło: bit.ly/2DzZK5R
Advertising


Advertising

Related Articles