8 błędów przy aranżacji sypialni - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

8 błędów przy aranżacji sypialni

Urządzenie każdego pokoju nie jest łatwym zadaniem, ale sypialnie są prawdopodobnie najtrudniejsze. Zazwyczaj nie poświęcamy zbyt wiele czasu na aranżację tych pomieszczeń, ponieważ mamy skłonność do myślenia, że nie spędzamy tam zbyt wiele czasu, a gdy już to robimy to w większości śpimy. Nie gościmy tam również gości, zupełnie inaczej niż w przypadku kuchni czy salonu, więc nie zawracamy sobie głowy znalezieniem idealnej sypialnianej aranżacji. Sypialnia to miejsce, w którym spędzasz jedną trzecią swojego życia, jest to również miejsce, gdzie powinieneś odpocząć, naładować się pozytywną energią. Wiele osób podważa istotność dobrze zaprojektowanej sypialni, a potem nie wiedzą dlaczego nie mogą dobrze spać w nocy lub czuć się komfortowo. Dzisiaj powiemy o 8 błędach przy projektowaniu sypialni i podpowiemy, jak je naprawić.

1. Zbyt dużo mebli

Sypialnia to nie jest strefa imprez, czy też biuro, ani twój salon, lecz miejsce w którym powinno się spać. Zbyt duża ilość mebli psuje przytulną atmosferę i zajmuje przestrzeń, więc unikaj tego. Ograniczaj swoje meble tylko do tych niezbędnych, aby było przytulnie. Ustaw meble wzdłuż ścian, aby mieć wolne miejsce pośrodku pokoju.

Umeblowanie

Źródło: bit.ly/2Gh92Wl

 

2. Zły stolik nocny

Stolik nocny musi być idealny, musi mieć odpowiednią wysokość, tak aby można było sięgać po rzeczy bez wysiłku, musi być wystarczająco duży, aby pomieścić wszystkie potrzebne rzeczy, takie jak książka, biżuteria, szklanka wody. Dobrze żeby był wyposażony w szufladkę, aby pomieścić telefon komórkowy, aby ten nie świecił w nocy i nie budził Cię niepotrzebnie.

Źródło: bit.ly/2MOCa8F

 

3. Krzykliwe kolory

Stolik w krzykliwym kolorze nie jest dobrym pomysłem, nadaje się do pomieszczeń gdzie spędzamy czas w ciągu dnia, natomiast w sypialni kolory powinny być stonowane, tworzące klimat przytulny i ciepły. Najlesze odcienie do sybpialni to biel, szarości, lub paleta odcieni ziemistych. Dla lubiących, odcienie niebieskiego też pomagają się wyciszyć

Krzykliwe kolory

Źródło: bit.ly/2DLdBGt

 

4. Niepełne umeblowanie

Niektórzy lubią minimalizm i idą w tym kierunku przy aranżacji sypialni, ale często kończy się to efektem pustego i sterylnego pomieszczenie, w którym przebywając ma się uczucie że czegoś tutaj brakuje. Minimalizm to świetny pomysł, ale trzeba pamiętać o umieszczeniu w sypialni kilku niezbędnych dodatków, takich jak przytulny dywanik na podłodze, aby pokój był cieplejszy, ładna roślinę, która doda ciekawego elementu naturalnego, a ładna ławka u stóp łóżka pomoże zrównoważyć długą i wąską sypialnię.

Niepełne umeblowanie

Źródło: bit.ly/2BbCLMY

 

5. Odpowiednie oświetlenie

Pamiętaj że w sypialni są potrzebne różne źródła światła, w zależności od pory roku, twojego nastroju, jak również tego, co aktualnie robisz w sypialni. Potrzebne jest duże centralne oświetlenie aby można było dobrze oświetlić całe pomieszczenie, ale pamiętaj koniecznie o zamontowaniu mniejszej lampki nocnej w zasięgu łóżka, aby można było poczytać książkę, bez konieczności zapalania wszystkich świateł w sypialni. Jeżeli projektujesz sypialnię, nie zapominaj o możliwości zamontowania wyłączników na klaśnięcie, są one wyśmienite, bo nikomu nie chce się wstawać z łóżka specjalnie po to, aby wyłączyć światło.

Odpowiednie oświetlenie

Źródło: bit.ly/2CUvtgH

 

6. Wygodny materac

Komfort jest najważniejszy, więc wygodny materac to najważniejsza rzecz w sypialni. Odpowiednio dobierz twardość materaca do swojej wagi i upodobań. Nia zapominaj też o dobrej jakości pościeli i dopasowanej do twoich potrzeb poduszce. Dobierz ją w zależności czy śpisz głównie na plecach, na boku, czy na brzuchu, to bardzo ważne dla zdrowia i wygody.

Odpowiedni materac

Źródło: bit.ly/2BcS5Zs

 

7.  Pozbądź się niepotrzebnych poduszek

Do spania wystarczy ci jedna, dobrze dopasowana poduszka, reszta jest niepotrzebna, więc nie ma sensu, aby sterta sterta niepotrzebnych poduszek była co wieczór zrzucana z łóżka, a rano na nowo układana na łóżku. To bezcelowa strata czasu i przestrzeni.

Poduszki

Źródło: bit.ly/2DLo5py

 

8. Dywanik w odpowiednim miejscu

Dywanik powinien znajdować się tam, gdzie wstajesz z łóżka, tak aby stopom było ciepło. Bezsensowne jest umieszczanie dywanika w miejscach, gdzie nie stąpa się po nim. Umieszczenie przed łóżkiem to błąd, lepiej niech się znajduje obok łóżka aby zawsze był na “wyciągnięcie nogi” 🙂

Dywanik

Źródło: bit.ly/2GiLtfR
Advertising


Advertising

Related Articles