Urządzanie poddasza ze skosami - inspiracje - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Urządzanie poddasza ze skosami – inspiracje

Każdy właściciel domu wie, że prędzej czy później przyjdzie mu się zmierzyć z problemem, jakim jest urządzenie poddasza. Elementy konstrukcyjne dachu mogą być jednak wspaniałą dekoracją i stanowić integralny element dobrze przemyślanej aranżacji. Jak je wykorzystać? Zobacz kilka inspiracji.

 

Strefa relaksu

 

Poddasze to doskonałe miejsce na wydzielenie strefy na odpoczynek. Niewielka sofa umieszczona pod oknem to świetne miejsce, w którym pogrążysz się w lekturze ulubionej książki, a jeśli zechcesz znów poczuć się jak dziecko, skorzystaj z obłędnej huśtawki przymocowanej do drewnianych belek dachowych.

 

pokój na poddaszu

Źródło: bit.ly/2T5TVTe

 

Jadalnia pod skosami

 

Zamiast dzielić przestrzeń na poddaszu ścianami i drzwiami, postaw na „otwarte” rozwiązanie. Część pomieszczenia przeznacz na strefę wypoczynkową, a w drugiej części umieść duży stół jadalniany, przy którym będziesz mogła spędzać czas z rodziną i znajomymi podczas większych spotkań i imprez. Na poddaszu nie będzie on zabierał tyle cennej przestrzeni, co w użytkowej części domu.

 

jadalnia na poddaszu
Źródło: bit.ly/2swWn9t

 

A może aneks kuchenny?

 

Jeśli nie chcesz przeznaczać dolnej części domu na kuchnię lub musisz podzielić budynek na osobne strefy mieszkalne, wiedz, że kuchnia na poddaszu sprawdzi się doskonale. Aneks powinien tylko znajdować się w miejscu o łatwym dostępie, najlepiej w dość bliskim sąsiedztwie okna.

 

aneks na poddaszu

Źródło: bit.ly/2QVhnk8

 

Sypialnia na poddaszu

 

Poddasze to również świetne miejsce na przytulną sypialnię. Pamiętaj tylko o zamontowaniu w oknach rolet typu „blackout”, żeby blask księżyca, ani zbyt wczesny poranek, nie zepsuły ci przyjemności z wypoczynku.

 

sypialnia na poddaszuŹródło: bit.ly/2RCMNAQ

 

Łazienka na poddaszu

 

Każdy, kto ma większą rodzinę wie, że łazienek nigdy dość. Dlatego, jeśli tylko masz choć odrobinę wolnej przestrzeni do zagospodarowania, koniecznie pomyśl o zrobieniu tam chociaż niewielkiej łazienki. Przy odpowiednim jej rozplanowaniu, żadne skosy nie będą ci straszne.

 

łazienka na poddaszu

Źródło: bit.ly/2RXFwe8
Advertising


Advertising

Related Articles