Błędy w aranżacji wnętrz które mogą zrujnować Twoje mieszkanie - Porządnie o modzie i wnętrzach - zdrowamiotla.pl

Błędy w aranżacji wnętrz które mogą zrujnować Twoje mieszkanie

Każdy z nas chce mieć piękny dom niczym z obrazka. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na pomoc architekta wnętrz i próbuje osiągnąć wymarzony efekt samodzielnie. Skutki bywają różne. Czasami, jeżeli odpowiednio się przygotujemy się do tego przedsięwzięcia, efekt może być zaskakująco dobry. Jednak nie znając podstawowych zasad których przestrzegają najlepsi fachowcy z łatwością można popełnić mnóstwo błędów. Żeby ich uniknąć przyjrzyjcie się tym najczęściej powtarzanym.

Piękne i nieergonomiczne wnętrza

Czasami podążając za chęcią posiadania pięknego wnętrza zupełnie zapominamy o jego funkcjonalności. Zainspirowani zdjęciem w sieci na siłę aranżujemy podobne wnętrze, nie zastanawiając się, jak będziemy w nim funkcjonować. Jako przykład weźmy kuchnię, bo to właśnie to pomieszczenie przysparza nam najczęściej ten właśnie problem. Marząc o pięknej wyspie na środku kuchni zastanów się, czy masz odpowiedni do tego metraż. Wyspa w małej kuchni tylko zagraci pomieszczenie i sprawi, że ciężko będzie się nam w nim poruszać. Przemyśl również organizację stref. Podoba Ci się masywny kamionkowy zlewozmywak, ale instalując go znacznie zmniejszysz powierzchnię blatów roboczych? Może warto więc zastanowić się nad mniejszym modelem? Planując wystrój wnętrza kieruj się przede wszystkim tym, aby ułatwiać sobie codzienne czynności, a nie sprawiać, że będą trudne do realizacji.

 

kuchnia
Źródło: bit.ly/2t1hu42

 

Mieszanka stylów

Jesteś miłośnikiem stylu glamour, ale spodobała ci się komoda w stylu rustykalnym, do której dobrałaś kolorowe, nowoczesne obrazy lub fotele? To kolejny częsty błąd powielany w naszych domach. Nie ma nic złego w mieszaniu stylów aranżacji i  zapożyczania drobnych elementów. Ale łączenie zbyt wielu tak różniących się od siebie elementów wprowadzi do pomieszczenia chaos i będzie wyglądać po prostu dziwnie. Zastanów się również, czy chcesz aby każde pomieszczenie w Twoim domu urządzone było w innym stylu. Na przykład prosta industrialna jadalnia w połączeniu z kuchnią w stylu glamour nigdy nie będzie się komponowała. Jeżeli nie możesz zdecydować się na jeden konkretny kierunek w wystroju, dobieraj wszystkie elementy tak, aby się dopełniały. Nawet proste łóżko z palet może znakomicie wyglądać w sypialni w stylu klasycznym, ale pod warunkiem, że umiejętnie je wkomponujemy.

sypialnia
Źródło:bit.ly/2Gh5aog

 

Zbyt dużo mebli i dodatków

Nawet najpiękniejsze meble w nadmiarze będą sprawiały, że pomieszczenie będzie robiło wrażenie zagraconego. To samo dotyczy dodatków. Tutaj sprawdza się powiedzenie mniej znaczy więcej. Nie wybieraj zbyt dużej ilości poduszek, wazonów, ozdobnych figurek czy ramek na zdjęcia, podobnie jak szafek, szafeczek, regałów i foteli. Postaw na lekkość i funkcjonalność. Jeden pakowny regał zamiast pięciu mniejszych sprawdzi się dużo lepiej.

salon
Źródło: bit.ly/2Uth2XO

 

Ślepe podążanie za trendami

W śledzeniu trendów w wystrojach wnętrz nie ma nic złego. Nawet warto sprawdzić w danym sezonie będzie modne. Jednak ślepe podążanie za nimi i podporządkowywanie się im to już zupełnie co innego. Dlaczego nie warto kurczowo trzymać się poszczególnych trendów? Ponieważ one szybko przemijają, a to oznacza, że za rok wystrój wnętrza będzie zupełnie do wymiany. Znacznie lepiej będzie stworzyć prostą uniwersalną bazę, a wystrój zmieniać za pomocą dodatków.

 

dodatki

Źródło: bit.ly/2MO8IzC

 

Nieodpowiednio dobrane oświetlenie

Oświetlenie pomieszczenia jest bardzo ważną sprawą. Ma nie tylko znaczenie estetyczne, ale źle dobrane może sprawić, że wnętrze będzie nas odpychać. Ważny jest zarówno dobór odpowiedniej barwy światła jak i jego źródła. Ciepłe, przytulne światło nie będzie męczyło naszego wzroku. Zimne barwy pozostaw witrynom sklepowym, do domu zawsze wybieraj te przytulne barwy. Drugą ważną sprawą jest jego źródło. Jedna lampa sufitowa to zbyt mało, nawet na małe pomieszczenia. Koniecznie dobierz przynajmniej jedną lampę podłogową lub kinkiet. Optymalnym wyborem będą trzy źródła światła.

lampy

Źródło: bit.ly/2FYO5jm

 

Advertising


Advertising

Related Articles